Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zabawy paluszkowe

Opracowanie Zbiorowe

Zabawy paluszkowe

10,43

 

Do zabawy wystarczą paluszki!

Zabawy paluszkowe to wyjątkowa książka dla dzieci i rodziców, która udowodni, że do zabawy wcale nie są potrzebne zabawki. Wystarczą jedynie dziecięce rączki i chwytliwe rymowanki! Książeczka jest szczególnie polecana dla dzieci w wieku od roku do trzech lat. Opisane w niej zabawy świetnie wpływają na rozwój dziecka.

Znane rymowanki w nowej odsłonie

W książce zebrano znane rymowanki, którym towarzyszą gesty i zabawy związane z dłońmi. Te kochane przez pokolenia wierszyki wielu z nas pamięta z dzieciństwa, powtarzane przez mamy i babcie. Teraz dostały zebrane, uzupełnione pięknymi ilustracji, komentarzami i grafikami, które krok po kroku przeprowadzą przez każdą zabawę paluszkową.

Wierszyki, komentarze, schematy dłoni

Zabawy paluszkowe zawierają takie rymowanki jak Idzie rak nieborak..., Sroczka kaszkę warzyła, Idzie kominiarz po drabinie... czy Tańcowały dwa Michały. To bardzo znane utwory będące częścią polskiej kultury, bez których trudno wyobrazić sobie dzieciństwo. Każdej rymowance towarzyszą nie tylko kolorowe ilustracje, ale również czytelne schematy dłoni wraz z komentarzami, które dokładnie wyjaśnią, ja należy się bawić, by wykorzystać w stu procentach potencjał rymowanki. Są to oczywiście jedynie sugestie dla czytającego - możliwości zabawy są nieskończone!

Pożegnaj nudę i zadbaj o rozwój

Czasem nawet kolorowe i nowoczesne zabawki się nudzą. Oczekiwanie w poczekalni u lekarza, podróż pociągiem czy samochodem mogą potwornie się dłużyć. Warto zaradzić coś na nudę! W Zabawach paluszkowych można znaleźć gotowe pomysły na świetnie spędzony czas. Dla dziecka to nie tylko ciekawa i kreatywna zabawa, ale także możliwość budowania relacji z opiekunem i efektywne ćwiczenia motoryki małej.

Dzieci już w pierwszych miesiącach życia zaczynają interesować się własnymi dłońmi, wpatrują się w nie, wsadzają je do buzi - chcą je poznać. Warto zadbać o motorykę małą już w początkowym okresie rozwoju dziecka. Ćwiczenie paluszków i rączek będzie ciekawą i wciągającą zabawą, która zaprocentuje w przyszłości, kiedy dziecko rozpocznie naukę pisania, trzymania nożyczek czy wiązania butów.

Nie tylko zabawy paluszkowe - masażyki

Książeczka zawiera nie tylko znane zabawy paluszkowe, ale również kilka tzw. wierszyków-masażyków. To specjalne rymowanki, które można łączyć z masażem. Należą do nich na przykład utwory takie jak Lata osa koło nosa czy Pisze pani na maszynie. Zabawy z tego typu wierszykami to rewelacyjny sposób na pogłębianie relacji z dzieckiem, rozwijanie jego zmysłu dotyku i poznawanie schematu budowy ciała. Wierszyki są rymowane, dzięki czemu można przy ich pomocy kształtować poczucie rytmu.

Zabawa i rozwój w jednym

Zarówno każda babcia, jak i mama zgodnie przyznają, że zabawy paluszkowe to wyjątkowy sposób na wspólne spędzanie czasu. Praktyczne ćwiczenia dziecięcych dłoni połączone z ciekawymi wierszykami to niezawodny sposób na nudę. Książka Zabawy paluszkowe jest związana z serią Ładnie i składnie. Wchodzące w jej skład książeczki logopedyczne pomogą w nauce poprawnej wymowy. Bajki logopedyczne misia API, Bubu uczy się mówić lub na przykład Jama gębowa ćwiczy słowa to bestsellery Wydawnictwa GREG, które cieszą się zaufaniem zarówno rodziców, jak i specjalistów.

Greg
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8186-108-3

Liczba stron: 40

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 17,98 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...