Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zagrożeniologia. Uwaga, zły piesek!

David O’Doherty

Zagrożeniologia. Uwaga, zły piesek!

7.7

(7 ocen) wspólnie z

29,90

 

Witaj, czytelniku. To ja, autor tej książki i najznakomitszy zagrożeniolog na świecie. Czy wiesz, że ty również możesz zostać zagrożeniologiem? Oczywiście jeśli zechcesz się zmierzyć z tak straszliwymi niebezpieczeństwami jak wulkany, żyrafy, wikingowie, mewy i najgorsze z nich wszystkich: śliniący się, rozszczekany, wszystkoobgryzający PIESEK.
PS Aha, nie zapominaj także o skorpionie ze strony 9, paskudnym stworzeniu, które tylko czeka, aż stracisz czujność, by hycnąć ci na twarz i zacząć strzelać jadem do niewinnych przechodniów!
PPS Ale nie martw się tym za bardzo. Tak dobrze schowałem stronę 9, że ten głupi skorpion nigdy jej nie znajdzie.
„Ze śmiechu zwichnąłem sobie szczękę”.
Eoin Colfer, autor „Artemisa Fowla”
David O’Doherty to pseudonim używany przez człowieka o nazwisku David O’Doherty: komika, rowerzystę i pisarza. David chciał najpierw zostać cyklistą, następnie muzykiem jazzowym, ale że nie wykazywał w tych dziedzinach ani odrobiny talentu, zajął się telemarketingiem, a nieco później rozśmieszaniem ludzi. A jeszcze nieco później pisaniem książek dla dzieci. Obecnie też pisze nową książkę dla dzieci. W wolnych chwilach jeździ na rowerze.
Chris Judge jest ilustratorem, malarzem i autorem książek obrazkowych dla dzieci. Za jedną z nich – o pewnej bardzo samotnej Bestii – otrzymał nagrodę Specsavers Irish Children’s Book of the Year. Na obszernej liście swoich sukcesów ma także ambitny projekt mozaiki: o wymiarach dziesięć metrów na dwa.

Nasza Księgarnia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3192-8

Tytuł oryginalny: Danger Is (Still) Everywhere

Liczba stron: 224

Format: 15.1x18.8

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...