Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Żeglarstwo motorowodne bez stresu Techniki dla niepełnych załóg i samotników

Duncan Wells

Żeglarstwo motorowodne bez stresu Techniki dla niepełnych załóg i samotników

41,89

 

Żeglarstwo motorowodne bez stresu to odpowiedź na potrzeby samotnych żeglarzy i tych, którzy żeglują z niekompletną załogą. Autor koncentruje się na praktyce i opisuje podstawowe sytuacje, z którymi mierzyć się musi każdy motorowodniak zarówno na wodach śródlądowych, jak i na przybrzeżnych. Przedstawia nowatorskie i niezawodne metody odejścia i dojścia do kei, kotwiczenia, dochodzenia do boi cumowniczych, panowanie nad łódką w pływach i na rzekach o silnym prądzie, zachowanie w śluzach i manewrowanie przy alarmie człowiek za burtą.
Książka zawiera wiele instruktażowych zdjęć i wykresów, a kody QR zapewniają dostęp do wyjaśniających manewry filmów video. Nie do przecenienia są też porady dotyczące monitorowania zużycia paliwa, obsługi silnika i wszystkich istotnych kwestii, ważnych dla eksploatacji silnika i jachtu motorowego. Bez względu na to czy pływasz niewielkiej sportowej motorówce, czy na 60-stopowym jachcie książka Żeglarstwo motorowodne bez stresu ułatwi ci życie – a mniej stresu to więcej przyjemności.
DUNKAN WELLS jest dyrektorem Westview Sailing School i producentem bardzo cenionych filmów szkoleniowych RYA. Spędził znaczną część swojego życia na wodzie, pływając na 19-stopowych jachtach kabinowych na rzekach i morzu, prowadząc wąskie łodzie kanałowe i ucząc sterników różnych typów łódek – od 28-stopowych do 50-stopowych Broom i wspaniałych 75-stopowych, superjachtów Princess. Pisze również dla wielu magazynów o tematyce żeglarskiej i motorowodnej. Wszystkie zagadnienia są zilustrowane przejrzystymi schematami i zdjęciami

Alma-Press
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-702-0826-4

Liczba stron: 160

Format: 190x245mm

Cena detaliczna: 60,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...