Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zgromadzenia w Polsce Teoria, praktyka i komentarz do ustawy

Zgromadzenia w Polsce Teoria, praktyka i komentarz do ustawy

31,59

 

Prezentowane dzieło w sposób kompleksowy omawia zagadnienie zgromadzeń w Polsce zarówno w aspekcie prawnym, jak i politologicznym oraz z perspektywy nauk o bezpieczeństwie, co czyni opracowanie wartościowym i godnym polecenia. Może być ono adresowane do szerokiej rzeszy czytelników, do której należy zaliczyć nie tylko pracowników naukowych czy studentów takich kierunków, jak: prawo, administracja, politologia, bezpieczeństwo wewnętrzne, ale też osoby zatrudnione w sektorze publicznym lub prywatnym wykorzystujące w praktyce zawodowej ustawę Prawo o zgromadzeniach.
Z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Misiuka,
Uniwersytet Warszawski

Niniejsza monografia to kolejna publikacja stanowiąca znaczący głos w dyskusji na temat prawnej regulacji konstytucyjnej wolności zgromadzeń w Rzeczypospolitej Polskiej. Jej Redaktorzy przyjęli szczególną, wyróżniającą się na tle innych tego rodzaju opracowań konstrukcję książki. Postanowili połączyć prezentację poglądów naukowych na temat wybranych aspektów tego zagadnienia z komentarzem do ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 631 ze zm.). Już na wstępie należy zauważyć, że jest to zabieg udany. Czytelnik zyskuje dzięki niemu wyczerpujące kompendium wiedzy na temat doktrynalnych podstaw regulacji i praktyki jej stosowania.
Z recenzji dr. hab. Krzysztofa Eckhardta,
prof. WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej

Adam Marszałek
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-818-0577-3

Liczba stron: 255

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 52,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...