Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Złodziej Gwiezdnego Pyłu. Morze Piasku

Złodziej Gwiezdnego Pyłu. Morze Piasku

34,68

 

Nominacja do nagrodyGoodreads Choice Awards 2022 w kategorii Best Fantasy!

Zainspirowana „Baśniami tysiąca i jednej nocy” opowieść o dzielnej przemytniczce, tchórzliwym księciu i niebezpiecznej wyprawie w poszukiwaniu magicznej lampy.

Luli al-Nazari to Nocna Kolekcjonerka. Gdy była dzieckiem, całe jej plemię zginęło z rąk bezwzględnych zabójców w czerni. Z masakry uratował ją tajemniczy dżinn Qadir. Od tej pory są nierozłączni - wędrują razem po pustyni, zbierają magiczne przedmioty i sprzedają je na bazarach. Opowieści o słynnej Nocnej Kolekcjonerce docierają do sułtana. Władca twardą ręką rządzi krainą i swoimi trzema synami. Kiedy drogi Luli i sułtana się krzyżują, ten postanawia wykorzystać umiejętności dziewczyny do realizacji planu, który nosi w sercu od dawna. Szantażem zmusza Kolekcjonerkę, by odnalazła dla niego bezcenną relikwię – lampę, w której zaklęto królewskiego dżinna. Z jego pomocą chce zniszczyć wszystkie pozostałe dżinny. W podróży do Morza Piasków, gdzie podobno zakopano lampę, Luli ma towarzyszyć najstarszy syn sułtana, Omar. W wyniku intrygi na pustynię wyrusza jednak jego brat, Mazen. Nad bezpieczeństwem wyprawy czuwa Aisza bint Luas - łowczyni owładnięta pragnieniem zemsty na magicznych stworzeniach, która skrywa wiele niebezpiecznych sekretów. Jedynym oparciem dla dziewczyny wydaje się Quadir… W świecie, w którym rzeczywistość jest opowieścią, a iluzja staje się prawdą, Luli odkrywa, że wszystko – wrogowie, magia i przeszłość – może nie być tym, czym się z pozoru wydaje. „Ekscytująca opowieść o odnalezionych rodzinach, starożytnej magii i historiach, które pozostają w pamięci.” S.A. Chakraborty, autorka Królestwa miedzi

You And Ya
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-287-3050-2

Liczba stron: 512

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...