Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa

Michael Finkel

Złodziej tożsamości. Historia prawdziwa

7.0

(68 ocen) wspólnie z

35,00

 

Ukradziona tożsamość, okrutne zbrodnie - historia relacji między dziennikarzem a mordercą.
Michael Finkel snuje urzekającą opowieść o morderstwie, miłości i oszustwie.
Historia ma swój początek w lutym 2002 roku, kiedy reporter z Oregonu skontaktował się z dziennikarzem „New York Times Magazine”, Michaelem Finkelem, i przekazał mu sensacyjną wiadomość. Młody, wybitnie inteligentny mężczyzna, Christian Longo, widniejący na liście dziesięciu najbardziej poszukiwanych osób za wymordowanie całej swojej rodziny, został ostatnio ujęty w Meksyku, gdzie podawał się za Michaela Finkela z „New York Timesa”.
Finkel stara się ustalić, co naprawdę stało się z rodziną Longo, a jego poszukiwania przemieniają się z pracy stricte reporterskiej w psychologiczną zabawę w kotka i myszkę – czasami bezwzględnie szczerą, kiedy indziej chytrze podstępną. Upór Finkela przyniesie efekt – Longo, oszukujący przez całe życie, ostatecznie mówi mu to, do czego nigdy nie przyznałby się w sądzie – wyznaje całą prawdę. Albo przynajmniej tak się zdaje.
Chciałem nienawidzić książkę Michaela Finkela, ale zamiast tego pokochałem ją. Fascynująca, chwilami zabawna, często bardzo dziwna. Ta budząca zachwyt proza - dziennik opisujący tajemnicze morderstwo i wyznanie winy – jest po prostu niesamowita od pierwszej do ostatniej strony.
Jeffrey Toobin, starszy analityk prawny CNN i etatowy autor „New Yorkera”.
Przenikliwa i pasjonująca... na każdej stronie znajdujemy rozbrajającą szczerość.
„Publishers Weekly”

Prószyński Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-806-9080-6

Liczba stron: 392

Prószyński Media

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...