Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Złoty Lis

Wilbur Smith

Złoty Lis

7.3

(111 ocen) wspólnie z

36,12

 

Akcja powieści Złoty lis Wilbura Smitha toczy się w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, gdy będące u szczytu swej potęgi ZSRR próbowało umacniać swoje wpływy na Czarnym Lądzie. Republika Południowej Afryki, będąca najwyżej rozwiniętym państwem tego regionu, jest obiektem żywego zainteresowania rosyjskich służb specjalnych. Isabella Courtney, córka wpływowego polityka i bogatego południowoafrykańskiego przemysłowca, Shasy Courtneya, pada ofiarą perfidnej intrygi sowieckiego wywiadu. Kuzyn Fidela Castro, Ramon Machado, jest szpiegiem KGB, który oddaje nieocenione usługi swoim mocodawcom, zarówno w Ameryce Środkowej, Europie i Afryce. To on zebrał informacje, które doprowadziły do fiaska amerykańskiej operacji w Zatoce Świń, a także umożliwił wkroczenie Rosjan do Etiopii i rozpętanie tam rządów czerwonego terroru. Z powodu swego uwodzicielskiego uroku, któremu nie jest w stanie oprzeć się żadna kobieta, nazywany jest "Złotym Lisem". Nawiązuje romans z Isabellą, a gdy ta rodzi mu dziecko, porywa je i pozoruje swoje porwanie.

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-5628-3

Liczba stron: 512

Albatros

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 36,12 zł

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...