Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Znajdziesz mnie wśród chmur

Ilona Ciepał-Jaranowska

Znajdziesz mnie wśród chmur

24,94

 

Czy „dobranoc” – czułe pożegnanie dnia – może stać się przekleństwem, które odbiera spokojny sen na długie miesiące? Szczęście Joanny roztrzaskało się na miliony kawałków. Na setki tysięcy blaszanych odłamków, na które rozbił się pilotowany przez jej ukochanego Marcina samolot… ale na jeszcze więcej fragmentów rozpadło się jej serce, które spowolniło tak, że niemal przestała żyć. Ze stanu swoistej hibernacji próbuje pomóc jej wyjść siostra, Marta, której mąż, Bartek, również jest pilotem i był przyjacielem Marcina. Asia wie, że musi zacząć na nowo żyć, ale nie potrafi. Nie ma sił, by wrócić do pracy, jednak nowy szef, Hubert, stawia sprawę jasno: albo wraca, albo zostanie zwolniona. Przymuszona pojawia się w biurze i nieoczekiwanie odnajduje tam wsparcie w koleżance, Joli. Ulgę w codzienności przynosi Asi sztuka. Tworzy obrazy niosące w sobie ogromny ładunek emocji, które dotąd dusiła w sobie… Znajdziesz mnie wśród chmur to przejmująca opowieść o stracie i o przechodzeniu żałoby, podczas której główna bohaterka przedziera się przez wszystkie odcienie czerni, by dostrzec, że świat ma też inne barwy.
Szczęście po stracie jest możliwe, trzeba się tylko na nie odważyć. Czy Asia znajdzie w sobie tę odwagę?

Ilona Ciepał-Jaranowska swoją literacką przygodę zaczęła od pisania wierszy, a później opowiadań, ale od dziecka marzyła o napisaniu i wydaniu powieści.
W 2019 roku zadebiutowała opowiadaniem Bo życie to bal wydanym w antologii Miłość z widokiem na Śnieżkę.
Nie zna słowa „nuda” i nawet w nawale obowiązków (ma trójkę dzieci) potrafi znaleźć czas dla siebie. Miłośniczka cappuccino i włoskich ballad o miłości.
Lubi jesień, nadmorskie spacery oraz ciszę polskiej wsi.

Na szczęście
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-967207-8-8

Liczba stron: 348

Cena detaliczna: 46,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...