Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zniszczyć świętego Śledztwo w sprawie prześladowania o. Pio

Allegri Renzo

Zniszczyć świętego Śledztwo w sprawie prześladowania o. Pio

8.8

(4 oceny) wspólnie z

39,90

 

Gdy do San Giovanni Rotondo przybywało tysiące osób spragnionych spotkania z ojcem Pio, w Watykanie przygotowywano kolejne powody, by zakazać wiernym jakichkolwiek kontaktów z zakonnikiem. Na najsłynniejszym obecnie świętym XX wieku do końca życia ciążyło aż pięć zarzutów. Ta książka to wstrząsający zapis drogi do zbawienia, którą ojciec Pio przebył pośród brutalnych oskarżeń i zniewag. Autor sięgnął do nieznanych dotąd materiałów gromadzonych w tajemnicy przez przyjaciół zakonnika z Pietrelciny. Rzucają one nowe światło na straszliwe próby, jakim ze strony współbraci poddany został Franscesco Forgione. Książka Renzo Allegriego jest głębokim dziełem, wnikliwie opisującym drogę duchowego cierpienia świętego ojca Pio. Być może to cierpienie, które czyniło ogromną ranę w jego sercu, było o wiele trudniejsze do zniesienia niż ból fizyczny. Po przeczytaniu tej książki jeszcze dobitniej uświadamiamy sobie, jak wielkim świętym był stygmatyk z Pietrelciny. Odkrywamy w niej obraz cierpiącego Chrystusa, może więcej – Jego oblicze, które przybiera rysy świętego zakonnika. Dowiadujemy się o kierowanych przeciw o. Pio oskarżeniach, na które nie odpowiada, i o pomówieniach, wobec których przyjmuje postawę milczenia. Przykład świętego ojca Pio uczy nas, którzy chcielibyśmy mieć jak najlepszą opinię u innych i zabiegamy o nią nawet za cenę utraty własnej autentyczności, że cierpienie znoszone w milczeniu staje się największą modlitwą, bo wie o nim tylko sam Bóg. ks. Jarosław Cielecki, dyrektor Agencji Telewizyjnej Vatican Service News

Esprit
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-664-0729-9

Tytuł oryginalny: La passione di Padre Pio

Liczba stron: 376

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...