Menu

Anna Zdziemborska

Nagradzane reporterki „New York Timesa” w pasjonującym, demaskatorskim stylu przedstawiają wyjątkową, technologiczną historię naszych czasów – dzieje Facebooka. Spokojnie, oddychajcie głęboko. Słyszymy was. - Mark Zuckerberg, wrzesień 2006 Nigdy nie mieliśmy zamiaru was zdenerwować. - Sheryl Sandberg, lipiec 2014 Przepraszam i obiecuję poprawę. -Mark Zuckerberg, wrzesień 2017 Popełniliśmy błędy, przyznaję się do nich i biorę za nie odpowiedzialność. - Sheryl Sandberg, kwiecień 2018 To był mój błąd, za który przepraszam. - Mark Zuckerberg, kwiecień 2018 Musimy się poprawić. - Sheryl Sandberg, styczeń 2019 Musimy działać lepiej. - Mark Zuckerberg, maj 2020 Facebook, swego czasu jeden z największych fenomenów branży technologicznej, od kilku lat jest nękany kontrowersjami i kryzysami. Wyciek danych użytkowników, fake newsy i polaryzująca mowa nienawiści. Dlaczego tak się stało? Decyzje kierownictwa doprowadzały do kryzysów, od których potem próbowano odwracać uwagę. Programiści dostawali polecenia tworzenia narzędzi, które w rezultacie wzmacniały konfliktową retorykę, teorie spiskowe i bańki informacyjne przepuszczające tylko jednostronne opinie. Facebook stał się najbardziej żarłoczną na świecie machiną do eksploracji danych, odnotowywał rekordowe zyski i wzmacniał swą dominującą pozycję za pomocą agresywnego lobbingu. Korzystając z unikatowej wiedzy, m.in. byłych pracowników Facebooka, autorki zabierają nas do świata skomplikowanych rozgrywek, sojuszy i rywalizacji w firmie. Ich dziennikarskie śledztwo doprowadziło do szokujących wniosków: błędne poczynania nie były anomalią, lecz nieuchronnością. Dla Marka Zuckerberga i Sheryl Sandberg w niezwykle burzliwych minionych pięciu latach nieograniczony rozwój pozostawał priorytetem. Obydwoje są ikonami naszych czasów: „cudowny chłopiec” Doliny Krzemowej, który stał się miliarderem, i błyskotliwa bizneswoman, inspiracja dla milionów kobiet. Jednak zamknięci w swoich hermetycznych kręgach, zaślepieni przez własne ambicje i arogancję, nie zrobili nic, kiedy ich technologia była przejmowana przez podżegaczy, przestępców i skorumpowane reżimy polityczne na całym świecie. W książce Brzydka prawda zostają pociągnięci do odpowiedzialności Autorki należały do zespołu dziennikarzy śledczych, który znalazł się w gronie finalistów Nagrody Pulitzera za rok 2019. Zespół zdobył też George Polk Award w kategorii reportaż oraz Gerald Loeb Award za reportaż śledczy.
Unikatowy wgląd w tybetańską duchowość i życie mnicha. Chögyam Trungpa (1939-1987) w wieku trzynastu miesięcy został rozpoznany jako jedenaste wcielenie Trungpy Tulku, dzierżyciela buddyjskiej linii kagju i njingma. Odbył intensywny trening w medytacji, buddyjskich naukach i filozofii, a jako nastolatek został opatem klasztorów Surmang. Po inwazji komunistycznych Chin na Tybet w 1959 r. musiał uciekać z kraju – tak rozpoczęła się jego wielomiesięczna wyczerpująca tułaczka po Himalajach. W końcu znalazł się w Indiach, a w 1963 r. wyjechał na studia do Oksfordu. W latach 70. przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie intensywnie nauczał dharmy, stając się jednym z najwybitniejszych buddyjskich nauczycieli na Zachodzie. Urodzony w Tybecie to wyjątkowa książka – Chögyam Trungpa wspomina w niej swoje klasztorne dzieciństwo i doświadczenia młodziutkiego mnicha, a także bliskie więzi z nauczycielami, dając unikatowy, wręcz intymny wgląd w życie tybetańskiego lamy. Barwnie opisuje trudy wędrówki do Indii, a wreszcie mówi o dalszym rozwoju duchowym i niełatwej drodze, jaką przebył na Zachodzie. (…) to niezwykła książka. Nie jest jedynie dokumentem historycznym, pozycją o kulturze Tybetu, lecz odkrywa wiele subtelności życia w tym kraju. Pokazuje duchowy rozwój ucznia i nauczyciela, a także, niezależnie od kultury i polityki, prawdziwą twarz wszystkich mieszkańców. (…) Świadomość wielu trudów i wyzwań, przed jakimi stanął Chögyam Trungpa, oraz to, że poradził sobie z nimi z odwagą, humorem i wiarą w duchowe prawdy Tybetu, sprawiły, że książka ta od zawsze mnie inspiruje. Mam nadzieję, że jego życie będzie wzorem, który zainspiruje również czytelnika. - Sakjong Mipham Rinpocze
Pomysłowy towarzysz na każdy dzień. Ta książeczka może być twoim dziennikiem, albumem albo czymkolwiek zechcesz – to ty jesteś autorem. Zapełniając ją strona po stronie, stworzysz ciekawą pamiątkę z całego roku podróży, jaką jest twoje życie. Najlepsze w niej jest to, że choć jest to podróż solo, hashtagi pozwolą ci połączyć się z tysiącami ludzi na całym świecie. Może dzięki temu znajdziesz przyjaciela albo po prostu przekonasz się, że nie jesteś z tym wszystkim sam! Każdy dzień jest szansą, by stworzyć coś nowego. Odłóż więc telefon i weź do ręki ołówek. Poszerz horyzonty, dowiedz się czegoś o sobie. Nie uwierzysz, na ile pomysłów można wpaść, strona po stronie. Każda z 365 propozycji będzie cię zachęcać do rysowania, pisania, wyliczania, główkowania i tworzenia. To twój nowy przyjaciel. Zaczynajmy!
Kolejna znakomita książka autorstwa Dalajlamy i Daniela Golemana! Od ponad pół wieku Jego Świątobliwość Dalajlama w swoich książkach, jak m.in. Sztuka szczęścia czy Uzdrawianie gniewu, prowadzi nas na ścieżce do współczucia i uczy doskonalić swoje życie wewnętrzne. W Sile dobra wraz z Danielem Golemanem, swym przyjacielem i autorem bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej, wyjaśnia, jak emanować dobrą energię na zewnątrz i wykorzystać ją, by przekształcać nasz świat w praktyczny i pozytywny sposób. Ta inspirująca praca łączy główne koncepcje Dalajlamy, potwierdzające je naukowe dowody i historie ludzi, którzy wcielili je w życie, pokazując nam, jak dzięki właściwemu ukierunkowaniu duchowej energii można uporać się z dręczącymi ludzkość problemami. Dalajlama jest nie tylko duchowym przywódcą Tybetańczyków, ale i wizjonerem, który ma głęboką świadomość bolączek współczesnego świata oraz jasną wizję tego, jak można im przeciwdziałać. Wspólnie z Danielem Golemanem napisali już książkę Emocje destrukcyjne: jak możemy je przezwyciężyć (REBIS 2003).
Dzięki książce "Zrób to od razu. Program Osobistej Efektywności" ludzie na całym świecie pracują sprawniej i nadają tempa swojej karierze. Teraz przyszła twoja kolej: dowiedz się, jak zorganizować sobie pracę, by zwiększyć wydajność i znaleźć więcej czasu na to, czym naprawdę chcesz się zajmować. Autor na podstawie swego wieloletniego doświadczenia radzi m.in., jak: - panować nad nadmiarem informacji napływających z różnych źródeł; - zorganizować genialnie prosty, lecz niezwykle skuteczny system przechowywania informacji i danych; - wykorzystywać w pracy zdobycze technologii; - realistycznie planować i wykonywać plany; - usprawniać pracę zespołową i komunikację w firmie oraz prowadzić bardziej efektywne zebrania. Program Osobistej Efektywności stanowi pomost między naszymi nawykami, nową technologią a rozwijającym się środowiskiem pracy oraz umożliwia zachowanie niezbędnej równowagi między życiem zawodowym a osobistym. Kerry Gleeson jest założycielem i dyrektorem generalnym Institute for Business Technology International oraz twórcą Programu Osobistej Efektywności. Instytut, mający filie na całym świecie, przeszkolił w zakresie zarządzania informacjami setki tysięcy menedżerów i pracowników m.in. tak znaczących firm, jak General Motors, Shell, Nissan, Hewlett-Packard, i wielu innych.
Nie musisz kończyć szkoły, żeby zostać wspaniałym ojcem Gratuluję, zostaniesz ojcem! Ale czy kiedykolwiek trzymałeś noworodka na ręku? Czy znasz surrealistyczne doświadczenie, jakim jest próba konwersowania z czterolatkiem? W dzieciństwie pewnie setki razy odgrywałeś w zabawie policjanta czy kowboja. A ile razy udawałeś tatusia? Niezależnie od tego, czy czujesz się zupełnie nieprzygotowany do roli ojca, czy też do niej stworzony, przeczytaj tej praktyczny poradnik. Znajdziesz w nim: - mądre porady dotyczące wspierania żony w ciąży i uczestnictwa w porodzie, - przydatne instrukcje dotyczące opieki nad noworodkiem i zakupów przed jego narodzinami, - rozsądne wskazówki doświadczonego ojca, jak zachować równowagę pomiędzy budowaniem bliskości z dzieckiem a stanowczym postępowaniem, - inteligentne strategie zapewnienia dziecku bezpieczeństwa w burzliwych latach dorastania. Odkryj szybkie i proste sposoby, jak: - dbać o siebie i partnerkę podczas ciąży, - tulić i karmić noworodka, - wciąż mieć życie seksualne! - przetrwać bunt dwulatka, - uniknąć stania się niedzielnym ojcem, - wciąż kochać nastoletnie dzieci, nawet gdy deklarują nienawiść do ciebie, - oszczędzać na wieloletnią edukację dziecka, - chronić pociechę przed narkotykami, przemocą, jazdą po pijanemu i seksem bez zabezpieczenia KEVIN OSBORN jest ojcem i współautorem The Complete Idiot’s Guide to Parenting a Preschooler and Toddler oraz The Complete Idiot’s Guide to Mythology. Mieszka w New Jersey.
Żyjąc w pośpiechu, zapominamy, że istnieje joga - system, który pomaga walczyć ze stresem, odzyskiwać spokój ducha, a nawet leczyć schorzenia. Ta książka nauczy cię podstaw hathajogi, odpowiedniego wykonywania ćwiczeń i wykorzystywania jogi do walki z problemami zdrowotnymi. Z Jogą dla źółtodziobów wrócisz do równowagi!