Menu

Marta Jabłońska-Majchrzak

Zabawna i urokliwa, a do tego pełna wzruszeń historia, oparta na starym jak świat konflikcie pieniądza i miłości. Okazuje się, że niewiele potrzeba, by porzucić idealny świat i zatańczyć na wulkanie... Dilys pozornie nie ma powodów do narzekań – prowadzi przyjemne życie we wspaniałym domu, podczas gdy mąż zarabia na jej zachcianki. Aż któregoś dnia poznaje ona młodego mężczyznę, który przewraca jej świat do góry nogami. Zmienia ją z wiernej, nieskazitelnej żony w zmysłową i zdolną do najgorszych oszustw kochankę. Przy okazji Dilys dowiaduje się, że choć kłamstwa są wprawdzie powszechnie potępiane i niemoralne, to jednak dzięki nim można zupełnie przypadkowo dokonać szokujących odkryć.
Twórca bestsellerowego Wojownika Rzymu powraca z serią, która zachwyci fanów George'a R.R. Martina i Bernarda Cornwella! Wiosna 235 roku. Świt nad Renem. Niespodziewane, brutalne morderstwo dokonane na cesarzu Aleksandrze i jego matce kładzie kres dynastii Sewerów. Po raz pierwszy w historii rzymskiego imperium armia obwołuje cesarzem bohatera wojennego – Maksymina Traka. Kiedy bezlitosna wojna z barbarzyńcami na północy pochłania coraz więcej ludzi i pieniędzy, bunt oraz osobista tragedia doprowadzają cesarza do krwawej zemsty i… na skraj szaleństwa. Żelazo i rdza, powieść rozpoczynająca kolejny – po uznanym, bestsellerowym „Wojowniku Rzymu” – cykl Harry’ego Sidebottoma, ukazuje świat okrutny, pełen intryg, namiętności, morderstw, zarazem jednak mocno zakorzeniony w historii. Prozę Sidebottoma wyróżnia doskonałość warsztatu naukowego. - „The Times” Dynamiczna akcja i trzymający w nieustannym napięciu dramat. - „Guardian”
Niebywała autentyczna historia dwóch pilotów i walk w przestworzach podczas drugiej wojny światowej! BESTSELLER „NEW YORK TIMESA” „Książka przykuwa uwagę niczym film. Chwilami przypomina „Top Gun”, kiedy indziej „Walkirię” i na tym nie koniec!” – Marcus Brotherton, autor bestsellera „New York Timesa”, “We Who Are Alive and Remaine” Grudzień 1943 roku. Poważnie uszkodzony amerykański bombowiec z trudem utrzymuje się w powietrzu po misji nad terytorium Niemiec. Za sterami siedzi dwudziestojednoletni podporucznik Charlie Brown, na pokładzie są zabici i ranni członkowie załogi. Nagle z tyłu wyłania się charakterystyczna sylwetka messerschmitta, pilot to Franz Stiegler, as myśliwski. To, co wydarzyło się potem, było wręcz niewyobrażalne i zostało określone później jako „najbardziej zdumiewające spotkanie wrogów podczas drugiej wojny światowej”. O tym, co się stało, gdy Charlie i Franz wysoko nad ziemią spojrzeli sobie w oczy, żadnemu z nich długo nie wolno było mówić… Oto prawdziwa historia dwóch pilotów. Poznajemy równolegle ich życie: wybuch wojny i realia służby w lotnictwie. Nim los zetknął ich tamtego grudniowego dnia, Franz przeszedł całą długą drogę niemieckiego pilota myśliwskiego: latał nad północną Afryką, wspierając Afrika Korps Rommla, stacjonował na Sycylii, osłaniając przeprawę przez Morze Śródziemne, wreszcie miał bronić swego kraju przed nalotami aliantów. Książka przedstawia zarówno barwny, żywy portret dwóch młodych żołnierzy walczących po przeciwnych stronach, jak i świetnie opisuje dramatyczne podniebne pojedynki i przebieg działań wojennych. Żywe mimo upływu lat wspomnienia Charliego Browna i Franza Stieglera czynią tę książkę tak wyjątkową, a jej lekturę – zapadającym w pamięć, poruszającym przeżyciem. Ciekawostką jest, że szwedzki zespół Sabaton na swojej płycie „Heroes”, utwór „No Bullets Fly” poświęcił bohaterom książki „Rycerze wojennego nieba”. Sabaton aktywnie włączył się w promowanie książki na całym świecie facebook.com/382380358539429/photos/a.385526381558160.1073741828.382380358539429/557431124367684/? „Z najstraszniejszej wojny w historii wyłania się ta opowieść o braterstwie wrogów. Prosto opowiedziana, wyśmienita i warta poznania” – Joe Galloway, autor bestsellerowego „We Were Soldiers Once… and Young” Adam Makos jest dziennikarzem, historykiem i wydawcą czasopisma militarnego „Valor”. Przeprowadził mnóstwo wywiadów z weteranami. W 2008 roku towarzyszył 101. dywizji powietrznodesantowej w Iraku i siłom specjalnym podczas tropienia terrorystów z Al-Kaidy. Te i inne misje autor opisuje na stronie valorstudios.com. Rycerze wojennego nieba to jego rewelacyjny debiut książkowy, jest też współautorem (z Marcusem Brothertonem) Voices of the Pacific: Untold Stories from the Marine Heroes of World War II Larry Alexander jest dziennikarzem i autorem biografii z listy bestsellerów „New York Timesa”: Biggest Brother. The Life of Major Dick Winters, the Man Who Led the Band of Brothers.
Rok 60. Do Brytanii zostaje wysłany młody trybun Gajusz Waleriusz Werrens. Przed rozpoczęciem politycznej kariery ma w legionach zyskać niezbędne doświadczenie militarne. Waleriusz trafia w sam środek narastającego konfliktu. Kontrola Rzymu nad Brytanią słabnie, a okrucieństwa Rzymian budzą gniew Brytów, podsycany przez druidów. Rzymianie są zupełnie nieprzygotowani na wybuch powstania, na którego czele staje królowa Budika. Gwałt na jej córkach jest iskrą, która doprowadza do wybuchu. Naprzeciw fali buntowników, staje rzymski trybun, który do dyspozycji ma garść osiadłych tu byłych legionistów. Na czele doświadczonych weteranów podejmuje się rozpaczliwej obrony świątyni boskiego Klaudiusza – symbolu rzymskiej potęgi… Pierwsza część cyklu o bohaterskim Rzymianinie, wraz z którym weźmiemy udział w wielu znanych z historii wydarzeniach. Ciekawie zawiązana i prowadzona fabuła, plastyczne opisy , porywający obraz zmagań z wojownikami Budiki – wszystko to zachęca do zanurzenia się w ten świat. Douglas Jackson urodził się w 1956 r w Jedburgh na szkockim pograniczu, teraz mieszka z żoną w uroczym Bridge of Allan, gdzie pisze, ogląda mecze rugby i straszy wędką ryby. Po 30 latach pracy jako dziennikarz, postanowił przelać wieloletnią fascynację starożytnym Rzymem na karty powieści. Po sukcesie „Kaliguli” oraz „Klaudiusza” (kupionych przez Transworld „za sześciocyfrowa sumę”) zdecydował poświęcić się zawodowo pisaniu. W tej chwili ma już na koncie 5 powieści historycznych i dwa thrillery. „Waleriusz. Nieustraszony trybun” to początek nowego, doskonałego cyklu powieści historycznych. „Na miejscu Conna Igguldena i Simona Scarrowa byłbym zaniepokojony nową konkurencją ze Szkocji” - The Scotsman „Mistrz w swoim gatunku, słusznie okrzyknięty jednym z najlepszych współczesnych autorów powieści historycznych” - Daily Express „Dobrze nakreślone postaci (...) sceny bitewne – doskonałe i trzymające w napięciu. Polecam” - Historicalnovelsociety.org
Rok 63. Gajusz Waleriusz Werrens, po dramatycznej obronie świątyni Klaudiusza podczas powstania Budiki, zostaje przez cesarza Nerona obwołany bohaterem Rzymu. Gdy wraca z Brytanii, musi stawić czoło niebezpieczeństwom grożącym jego rodzinie i… podstawom imperium. W Rzymie aż huczy od pogłosek o nowej sekcie religijnej, wyznawcach Chrystusa, nieuznających boskości cesarza i ponoć podburzających tłumy. Neron wzywa Waleriusza, aby tym razem jako obrońca Rzymu rozbił sektę od środka i pochwycił jej przywódcę, Piotra. Jeśli mu się nie uda, życiem zapłaci zarówno on, jak i tysiące mieszkających w Rzymie Judejczyków. Gdy Waleriusz rozpoczyna poszukiwania, które zawiodą go aż na rubieże cesarstwa, odkrywa, że sukces może kosztować go niemal tyle samo co porażka… Druga część cyklu o bohaterskim Rzymianinie, wraz z którym bierzemy udział w wielu znanych z historii wydarzeniach. „Jestem zachwycony tą książką (...). Wspaniale skonstruowane postaci, płynna fabuła, wciągająca akcja – wszystko, co miał tom pierwszy, z dodatkowym elementem politycznej intrygi w przerażającym świecie Nerona (...). Douglas Jackson awansował do grona najwybitniejszych autorów powieści o starożytnym Rzymie, i bezwzględnie zasługuje na szczyty list bestsellerów” - recenzja Historical Writers’ Association, thehwa.co.uk „Mistrz gatunku, słusznie chwalony jako jeden z najlepszych współczesnych autorów powieści historycznych” - „Daily Express” Douglas Jackson urodził się w 1956 r. w Jedburgh, na szkockim pograniczu, mieszka z żoną w uroczym Bridge of Allan, gdzie pisze, ogląda mecze rugby i straszy wędką ryby. Po 30 latach pracy jako dziennikarz postanowił przelać wieloletnią fascynację starożytnym Rzymem na karty powieści. Po sukcesie „Kaliguli” oraz „Klaudiusza” (kupionych przez Transworld za „sześciocyfrowa sumę”) zdecydował się poświęcić zawodowo pisaniu. Ma już na koncie pięć powieści historycznych i dwa thrillery. „Waleriusz. Sprawa Piotra” to drugi tom doskonałego cyklu powieści historycznych. W sprzedaży tom pierwszy, „Waleriusz. Nieustraszony trybun”.
Elizabeth Gilbert przed trzydziestką miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna kobieta: męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była ani szczęśliwa, ani spełniona. Przeżyła rozwód, ciężką depresję i nieszczęśliwą miłość. A potem zaczęła szukać siebie na nowo. Jedz, módl się, kochaj mówi o tym, co może się zdarzyć, kiedy bierzemy odpowiedzialność za zadowolenie z własnego życia. To książka dla każdego, kto kiedykolwiek obudził się rano z nieodpartym pragnieniem zmian. Elizabeth Gilbert jest autorką m.in. powieści Ludzie z wysp (REBIS 2009) i The Last American Man (w finale National Book Award). Pracowała jako dziennikarka w „GQ”, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award.