Menu

Piotr Napiwodzki

Dla każdego kto chce poznać swoje emocje i je zrozumieć Emocje. Wpływają na nasze decyzje, nawet te najważniejsze. Czasami próbujemy się od nich odciąć. A przecież są one nieodłączną częścią naszej codzienności. Mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i ciało. Skoro więc uczymy się zarządzania czasem, domem dlaczego nie spróbować nauczyć się zarządzania emocjami? Psycholog Jesús Matos od lat towarzyszy osobom, które chcą się poczuć lepiej same ze sobą. W oparciu o swoje doświadczenie i wiedzę napisał poradnik o odkrywaniu i zarządzaniu emocjami. Kurs emocji opowiada o tym czym są i skąd się biorą emocje, co wywołują i gdzie mogą zaprowadzić. Jak regulować swoje wewnętrzne „ja” przeżywając żałobę lub niepewność w spotkaniu z nieznajomych albo prosząc przełożonego o urlop w pracy. Poprzez przykłady i proste ćwiczenia do lepszego zrozumienia siebie i swoich relacji odkryjesz, jak nie bać się tego, co czujesz i zacząć żyć tak, jak tego chcesz. Dzięki tej książce nauczysz się: rozpoznawać i akceptować swoje emocje, zarządzać nimi w sytuacjach codziennych i kryzysowych, panować nad lękiem, gniewem czy smutkiem. Wejdź świadomie w świat swoich emocji. Jesús Matos Larrínaga jest dyplomowanym psychologiem, magistrem psychologii klinicznej i zdrowia, psychologii prawnej oraz kryminalistycznej. Założył w Madrycie klinikę zdrowia psychicznego. Prowadzi konferencje i warsztaty na całym świecie. Pracuje z osobami dorosłymi, które chcą doskonalić swoje umiejętności zarządzania emocjami.
Mocna opowieść o męskiej wrażliwości Kim są i dlaczego świat potrzebuje wrażliwych mężczyzn? Nierzadko konfrontowani są z utartymi stereotypami dotyczącymi roli w społeczeństwie. Wymagana jest od nich pewność, opanowanie czy pohamowanie w wyrażaniu siebie. Ta książka otwiera dyskusję o tym, jak połączyć swoją siłę i wrażliwość w pełną definicję tego, co znaczy być mężczyzną. Tom Falkenstein opisuje doświadczenia swoich pacjentów związane z przeżywaniem i akceptacją wrodzonych cech temperamentu. Oczami mężczyzny opowiada czym jest wysoka wrażliwość i emocjonalność, a swoje obserwacje uzupełnia ćwiczeniami i propozycjami dla tych, którzy chcą odkryć, jak wysoka wrażliwość może wzbogacić życie mężczyzn, ich społeczności i tych, którzy ich kochają. Nie chodzi o to, by być mniej wrażliwym. Chodzi o to, by docenić i wykorzystać swoje mocne strony. Tom Falkenstein - psycholog i psychoterapeuta, który prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną. Ukończył szkolenie z zakresu psychoterapii w Niemieckim Towarzystwie Terapii Behawioralnej, kształcił się w kierunku pracy terapeutycznej z osobami wysoko wrażliwymi oraz podjął superwizję u dr Elaine N. Aron. W 2015 roku założył Europejskie Centrum Wysokiej Wrażliwości i oferuje doradztwo psychologiczne dla osób wysoko wrażliwych.
Koniec świata chrześcijańskiego Inwersja normatywna i nowa era Chantal Delsol Jak ułożyć sobie życie w świecie odwróconych wartości? Dzisiejsi chrześcijanie są w sytuacji pogan z końca IV wieku. Coraz większy wpływ na duchowość Europejczyków mają religie azjatyckie, a stróżem moralności stało się państwo. Czy cywilizacja chrześcijańska upadnie? A wraz z nią chrześcijańskie wartości? Wybitna francuska filozofka i pisarka Chantal Delsol napisała esej na ostrzu noża. Poruszając palące tematy: problem pedofilii w Kościele, kryzys wiary, przemiany obyczajowe, udowadnia, że Europa zmieniła się głębiej niż twierdzą publicyści. Niewierzący na nowo spojrzy na aktualne palące problemy. Chrześcijanin dostanie wskazówki, jak odnaleźć drogę wśród meandrów nowoczesności. Trafnie wskazane przez autorkę historyczne analogie prowadzą do wniosków zmieniających myślenie o współczesności. Wszystkie prawa społeczne przegłosowane w krajach zachodnich od końca XX wieku odzwierciedlają radykalną zmianę paradygmatu, koniec modelu chrześcijańskiego i zastąpienie go czymś innym, co należy zdefiniować. Mamy do czynienia z naprawdę epokowym zerwaniem, ważniejszym niż dokonane wcześniej zastąpienie monarchii przez republikę. Książka dotknie każdego zainteresowanego tym, co dzieje się dzisiaj z naszą szeroko rozumianą rzeczywistością społeczną. Tak wierzących, jak niewierzących. Wszyscy musimy – a zmusza nas do tego świat – postawić sobie zasadnicze pytanie o miejsce i rolę kultury chrześcijańskiej w naszym życiu… Nie mam wątpliwości, iż dzieło Delsol to must readdla wszystkich zainteresowanych szeroko rozumianym życiem społecznym i jego współczesnymi problemami. ks. dr hab. Robert J. Woźniak To książka ważna i prowokująca spory. „Agonia cywilizacji chrześcijańskiej” – cóż znaczy ta formuła w dziele katolickiej filozofki? Przecież nie oznacza końca religii, bowiem – zapewnia autorka – społeczeństwo w pełni ateistyczne nie może istnieć. Proponuje ona zachować czujną uwagę wobec ideologizacji przekonań. Przeciwstawia chrześcijanom używającym siły – chrześcijan uważności i cierpliwości, bohaterów pokornej miłości. Ta erudycyjna, błyskotliwa, fascynująca lektura opowiada o dziejach katolicyzmu zmagającego się z nowoczesnością. Adam Michnik