Menu

Weronika Mincer

Czwarty tom serii "Kinra Girls" dla dziewcząt 6-12 lat. W trakcie przygotowań do występu w Akademii Bergströma, Kinra Girls odkrywają opuszczony cmentarz z dziwnym grobem. Czy to jest trop, którego potrzebowały, by odnaleźć skarb? I kim jest biała postać, która je obserwuje? Autorka serii, znana francuska pisarka Moka tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 80 książek, a przetłumaczono je na 14 języków. Jak sama powtarza, uwielbia opowiadać historie. I naprawdę umie to robić! Ozdobą książki są ilustracje Anne Cresci.
Piąty tom serii "Kinra Girls" dla dziewcząt 6-12 lat. Pięć przyjaciółek wyrusza na szkolną wycieczkę do Japonii. W programie mają zwiedzanie Tokio, a potem Kiusiu, wyspę wulkanów. Pewnej nocy Radżani ma dziwny sen, który okaże się proroczy. Dziewczynki czeka katastrofa za katastrofą! Autorka serii, znana francuska pisarka Moka tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 80 książek, a przetłumaczono je na 14 języków. Jak sama powtarza, uwielbia opowiadać historie. I naprawdę umie to robić! Ozdobą książki są ilustracje Anne Cresci.
Szósty tom serii "Kinra Girls" dla dziewcząt 6-12 lat. W Akademii Bergströma trwa Tydzień Smakosza. Kinra Girls będą miały okazję poznać smaki z całego świata. Pięć przyjaciółek nie rezygnuje jednak z szukania skarnu. Muszą znaleźć złoty klucz, który otwiera wszystkie drzwi... Autorka serii, znana francuska pisarka Moka tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 80 książek, a przetłumaczono je na 14 języków. Jak sama powtarza, uwielbia opowiadać historie. I naprawdę umie to robić! Ozdobą książki są ilustracje Anne Cresci.
„Przez lata wmawiano nam, że musimy wybrać: albo zieleń i spokój albo mieszkanie w mieście. Ta alternatywa jest fałszywa, bo tylko połączenie tych pozornych sprzeczności tworzy jakość, o którą nam chodzi – dobrze funkcjonujące przyjazne miasto. Więc tym, czego powinniśmy żądać są: zieleń, cisza, spokój i bezpieczeństwo, a to wszystko w mieście, blisko usług potrzebnych na co dzień” napisała w przedmowie do polskiego czytelnika Joanna Erbel.Wysoka jakość życia i gęsta zabudowa w Polsce brzmi jak para przeciwieństw. Większość nowych inwestycji, które wyrastają w ostatnich latach, to nieprzyjazne do życia blokowiska pozbawione sąsiedzkiej bliskości, dostępu do zieleni, pełnowymiarowych przestrzeni rekreacyjnych i niezbędnych usług. Jednocześnie wiemy, że przestrzeń w mieście jest niezwykle cenna, a rozlewanie się miast jest negatywnym zjawiskiem. Wydaje się zatem, że jesteśmy rozdarci pomiędzy potrzebą dobrego życia, a pochłanianiem kolejnych obszarów pod zabudowę. Może być jednak inaczej. David Sim – szkocki architekt, od lat związany z biurem architektonicznym Gehl Architects, daje nam gotową instrukcję jak budować przyjazne miasta o dużej gęstości. Autor prowadzi nas przez europejskie miasta, które mogą być dla nas wzorem do naśladowania. To nie abstrakcyjne, akademickie dywagacje, ale działające rozwiązania, które autor przekazuje nam w postaci prostych dziewięciu zasad. Ta książka sprawia, że z nadzieją patrzymy na przyszłość naszych miast.
Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Finów czynią ich Finami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.