Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Harry Potter i kamień filozoficzny (Gryffindor)

J.K. Rowling

Harry Potter i kamień filozoficzny (Gryffindor)

8.4

(3293 ocen) wspólnie z

23,84

 

Seria książek o Harrym Potterze zyskała miliony fanów na całym świecie. Dzisiaj obchodzimy dwudziestolecie wydania pierwszego polskiego tomu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Z tej okazji powstała specjalna seria, w której lepiej poznamy historie czterech domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Gryffindor” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Gryfonów!

Od kiedy po raz pierwszy książki o czarodziejach ukazały się drukiem w Polsce, wiele pokoleń dołączyło do grona Potteromaniaków. Teraz mamy przyjemność przedstawić dokładniejszą historię Gryffindoru. Jego nazwa pochodzi od nazwiska założyciela- Godryka Gryffindora.

Każde wydanie jubileuszowej serii różni się od siebie kolorem, godłem domu oraz ilustracją ducha rezydenta. W książce można znaleźć wiele informacji i ciekawostek na temat znanych uczniów, opiekunów, założycieli, relikwii, Ceremonii Przydziału, pokoju wspólnego i Pucharu Domów.

Ilustracje wykonał Levi Pinfold.

Media Rodzina
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-800-8759-0

Tytuł oryginalny: Harry Potter and the Philosopher’s Stone. Gryffindor edition

Liczba stron: 352

Media Rodzina

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski

Opowieść Joanne Kathleen Rowling [ENG]

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Daniel Nowak

Serdecznie polecam

Czy jest ktoś, kto nie zna przygód Harrego Pottera? Większość naszego pokolenia poznała Szkołę Magii i Czarodziejstwa, gdy była dzieckiem lub nastolatkiem. Wielu z nas wychowało się na tej serii. Trudno byłoby mi przejść obojętnie obok jakiegokolwiek nowego wydania. To naprawdę duży kawałek życia. Teraz czekam, aż moje dzieci podrosną, aby wprowadzić je do świata magii, tak jak zrobiła to moja mama. Polecam serdecznie. Okładka i rysunki są przepiękne! Trudno od nich oderwać oczy. Sprawdźcie się również w quizie o Hogwarcie.
Agata Majewska

Gryffoni górą!

Świetna, rozpoczęłam od Gryffindoru, bo to dom, z którym najbardziej się utożsamiałam. Podobało mi się, że należą do niego osoby charakterne. Zawsze sądziłam, że idealnie bym tam pasowała. Jest mi nadal przykro, że to wszystko to fikcja, w którą fakt faktem wierzyłam przez wiele lat. Zamówię również pozostałe części Jubileuszowego wydania, ale jak wiadomo, Gryfoni są najlepsi!!!
Maciej Kacperczyk

Kamień filozoficzny. Gryffindor

Cykl książek o Harrym Potterze to całe moje dzieciństwo. Pamiętam, jakby to było wczoraj, gdy wraz z rodzicami pojechaliśmy na książkowe zakupy do księgarni. Wtedy rodzice zauważyli „Kamień filozoficzny" i zapytali mnie, czy poradzę sobie z taką grubszą książką. Uwielbiałem magie, czary i tajemnicze historie od najmłodszych lat. Nie miałam nawet wątpliwości czy sobie z nią poradzę, bo wiedziałem, że czytanie to moja życiowa pasja. Tak pozostało dotąd, dlatego nie mógłbym pominąć żadnego wydania HP, bo to był najważniejszy punkt mojej miłości :).

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...