Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Harry Potter i kamień filozoficzny Ravenclaw

J.K. Rowling

Harry Potter i kamień filozoficzny Ravenclaw

8.1

(83879 ocen) wspólnie z

23,84

 

Od pierwszego wydania książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” minęło już dwadzieścia lat! Wtedy po raz pierwszy polscy czytelnicy uwolnili Harry’ego z komórki pod schodami i zaczęli poznawać jego historię. Obecnie do grona Potteromaniaków należy wiele pokoleń. Z tej okazji powstała edycja specjalna dla wszystkich fanów Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Poznaj historię każdego z domów: Gryffindoru, Slytherinu, Hufflepuffu, Ravenclawu.

Inteligencja, kreatywność i roztropność – oto kilka cech, które opisują Krukonów. Poznaj pierwszy tom przygód Harry’ego Pottera w wyjątkowej formie – w barwach czterech domów Hogwartu. Każdy tom posiada okładkę z umieszczonym na nim symbolem i barwami domu oraz ilustracją ducha rezydenta . W środku znajduje się wiele ciekawostek o znanych uczniach, założycielach, opiekunach, pokoju wspólnym, relikwiach, a także o Ceremonii Przydziału. Jest również quiz o Hogwarcie, który sprawdzi Twoją wiedzę!

Ilustracje wykonał Levi Pinfold!

Media Rodzina
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-800-8762-0

Tytuł oryginalny: Harry Potter and the Philosopher’s Stone. Ravenclaw edition

Liczba stron: 352

Media Rodzina

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Eliza Popczyk

Niesamowite wydanie

Straciłam już rachubę ile razy czytałem tę książkę oraz ile razy obejrzałam jej ekranizacje. Najciekawsze jest to, że zawsze jestem na nowo gotowa zagłębić się z powrotem w świat Hogwartu. To wydanie to smaczek dla osób, które już poznały przygody Harrego i wiedzą do jakiego domu należą. Zawiera sporo ciekawostek, świetny quiz oraz przepiękne ilustracje. Pomimo tego, że mogę określić siebie jako 100% krukonkę to bardzo ciekawi mnie co zostało dodane do pozostałych książek i mam nadzieję, że w końcu się dowiem. Jestem pewna, że one również uzupełniły by mi wiedzę o pozostałych domach, tak jak to wydanie o Ravenclaw. Gdyby tylko Hogwart istniał i miała wybór to na pewno chciałabym założyć niebiesko-brązowe barwy!

 

Łukasz Nawrot

Polecam

Książkę dostałem od swojej dziewczyny na urodziny i jestem bardzo zadowolony z tego prezentu. Doskonale wiedziała w jakim domie się znajduje. Na samym początku muszę powiedzieć, że bardzo spodobała mi się okładka. Uważam, że wydawnictwo wpadło na genialny pomysł, aby wydać książkę w czterech wersjach dla każdego z czterech domów. Mimo, że minęło już parę lat od czasu kiedy czytałem pierwszą część serii Rowling to z uśmiechem na twarzy usiadłem do tej pozycji. To prawdziwa klasyka mojego pokolenia. Dodatkowe informacje o założycielach czy pokoju wspólnym Krukonów sprawiły, że zastanawiamy się nad zakupem pozostałych trzech wersji jak na największych fanów przystało.
Karolina Sułkowska

Ravenclaw forever!

To niesamowite jak cała ta magiczna seria o Harrym miała wpływ na moje życie. To dzięki powieścią J.K. Rowling zakochałam się w świecie książek i ich magii. Mimo wieku mogę o sobie powiedzieć, że z całą pewnością jestem Potteromaniaczką! :D Kiedy dowiedziałam się, że wychodzi edycja zawierająca ciekawostki o domach to od razu zdecydowałam się na zakup tej w herbem Ravenclaw! Od zawsze marzyłam, że dostanę list do Hogwartu i wraz z Luną będę przemierzać tajemnicze korytarze Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Jeśli chodzi o samą książkę to wydanie jest totalnie przepiękne z ilustracjami, które na nowo zabierały mnie do świata Harry'ego. Bardzo się cieszę, że mam tak uroczą pozycje i jestem pewna, że kiedyś przekaże ją swoim dzieciom!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...