Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Małe kobietki gotują. Przepisy na cały rok od Meg, Jo, Beth i Amy

Wini Moranville

Małe kobietki gotują. Przepisy na cały rok od Meg, Jo, Beth i Amy

7.5

(31 ocen) wspólnie z

9,90

 

Dla wszystkich, którzy rozsmakowali się w powieści Małe kobietki

Wyborny pieczony dorsz w sosie tatarskim, rozpływające się w ustach bonbons with mottoes… Zarówno wykwintne potrawy o egzotycznych nazwach, jak i proste, ale przepyszne dania odgrywają niebagatelną rolę w świecie Małych kobietek. W końcu czym byłaby ta kultowa powieść bez słynnej kuchni Hanny?

A gdyby tak wyczarować powieściowe smaki i zapachy… we własnej kuchni?


Małe kobietki gotują to mała wielka książka, która zawiera inspirujące przepisy na cały rok od Meg, Jo, Beth i Amy oraz ich przyjaciół i rodziny.

Spróbuj pysznych gryczanych naleśników ze świątecznego śniadania sióstr March albo cytrynek, o które w szkole Amy wybuchła awantura. A może zechcesz przygotować wiejską zapiekankę według przepisu samej Hanny?

Okraszone anegdotami z życia Louisy May Alcott, doprawione inspirującymi cytatami przepisy na pyszne i pożywne śniadania, obiady i kolacje, a także piknikowe smakołyki i słodkie przekąski przeniosą cię do świata ukochanej powieści.

Przed tobą fascynująca literacko-kulinarna podróż.


Wini Moranville
– pisarka, autorka książek kucharskich, między innymi dotyczących kuchni francuskiej, wieloletnia redaktorka magazynów kulinarnych. Pasjonuje się kulinariami XIX wieku, a także literaturą tej epoki. Wierna czytelniczka Louisy May Alcott, która jest jej ulubioną autorką.

Znak Literanova
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 160

Znak Literanova

Format: 160x200mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Rok wydania: 2021

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...