Menu

Barbara Łukomska

Oto wspomnienia, manifest i podręcznik w jednym! Książka, która pokazuje osobistą transformacją z pomocą mądrości przodkiń. Robyn Moreno żyła pełnią życia, tak mogło się wydawać osobom postronnym. Jednak w głębi przechodziła załamanie. Była pracującą mamą dwóch córek, kobietą w średnim wieku, która zmagała się z bolesnym dramatem rodzinnym. Aby ocalić swoją duszę, zdrowie psychiczne i rodzinę, Robyn wyruszyła w dwustu sześćdziesięciu dniową duchową podróż opartą na tradycjach Azteków i Majów, studiując medycynę swoich meksykańskich babć: curanderismo – meksykańskim odpowiednikiem szeptuchy. Dowiedziała się czym jest sustos – utrata duszy i ser – sedno naszej natury, niezniszczalna pełnia naszego bytu. Odnowiła kontakt z rodziną, z którą nie rozmawiała od lat, poznała fantastyczne historie o swojej prababci, która była uzdrowicielką. Brała lekcje u zasadniczego, ale czułego meksykańskiego szefa kuchni, podczas pieszych wędrówek odnalazła radość z bycia w społeczności. Przeżyła dramatyczne chwile z siostrami, mamą, mężem i samą sobą. Aż w końcu udała się do dżungli Belize, gdzie doznała uzdrowienia w najbardziej nieoczekiwany sposób. Piękna, potężna i użyteczna dla każdego, kto jest gotowy na głęboką transformację. – Yung Pueblo, autor bestsellerów „New York Timesa” Robyn Moreno – prezenterka telewizyjna nominowana do nagrody Emmy, ekspertka ds. stylu życia, certyfikowana nauczycielka jogi, autorka. Po osobistej transformacji została współczesną curanderą. Jako ekspertka występowała w programach takich jak „The Today Show” czy „CBS Early Morning Show”. Pochodzi z Teksasu, mieszka w Cold Spring w stanie Nowy Jork z mężem i dwiema córkami.
„Lepiej będę cicho, bo jeszcze się wygłupię…” „Zaraz wszyscy zorientują się, że nie zasługuję na to stanowisko…” „Moje dobre oceny to tylko szczęście…” Brzmi znajomo?  Jeśli tak, to prawdopodobnie tak jak 70% ludzi doświadczasz syndromu oszusta. To przez niego żyjesz w przeświadczeniu, że twoje życie jest jednym wielkim kłamstwem. Sukcesy w pracy, szczęśliwy związek, popularność – wszystko udało ci się przez przypadek albo dlatego, że inni przypisują ci zalety, których nie masz. Z jednej strony wyrabiasz 200% normy, żeby udowodnić swoją wartość, a z drugiej unikasz trudnych decyzji i z obawy przed zdemaskowaniem rezygnujesz z nowych wyzwań. Ale to, że czujesz się oszustem, nie znaczy, że nim jesteś. Ta książka pomoże ci zrozumieć, skąd bierze się syndrom oszusta, i da ci sprawdzone narzędzia, by rozpoznać u siebie 1 z jego 5 podtypów. Dzięki praktycznym wskazówkom doświadczonej psycholożki klinicznej dr Jessamy Hibberd dowiesz się, jak rozprawić się z „mitem szczęściarza”, urealnić swoje oczekiwania, radzić sobie porażkami i pomimo nich doceniać swoją wartość. ZMIERZ SIĘ ZE SWOIMI LĘKAMI I WRESZCIE ROZWIŃ SKRZYDŁA!  „Syndrom oszusta” to podróż w głąb nieuświadomionych perfekcjonistycznych schematów, które pchają nas w sidła niskiej samooceny. Dr Jessamy Hibberd bazuje na wieloletniej praktyce klinicznej i naukowej. Krok po kroku pokazuje, jak nauczyć się zaufania do siebie i wreszcie poczuć się „wystarczającym”. Obowiązkowa pozycja dla osób, które raz na zawsze chcą porzucić zakłamany obraz siebie. Michał Brzegowy „Czy na pewno nikt nie pomylił się, prosząc właśnie mnie o polecenie tej książki?” – najpewniej taka myśl towarzyszyłaby mi przed uporaniem się z syndromem oszustki. A dotyczy on w dużym stopniu kobiet, także tych, które odnoszą sukcesy na polu zawodowym i nie tylko. Dlaczego sabotujemy sami siebie? Ta książka może być dla ciebie początkiem pracy z syndromem, który oszukuje przede wszystkim nas samych, podając nieustająco w wątpliwość to, co czujemy, robimy i myślimy. dr Joanna Gutral  
Nikt nie chce mieszkać ze skunksami. Wiadomo dlaczego… Do tego ten akurat Skunks jest najgorszym możliwym towarzyszem dla Borsuka, cichego mineraloga i samotnika. Kiedy ekstrawertyczny i towarzyski Skunks zostaje jego współlokatorem, wszystko wywraca się do góry nogami. Czy ta dziwaczna i niedopasowana para ma szansę na spokojne życie i może nawet na… przyjaźń? I co z tym będzie miało wspólnego stado kur i gronostaj? „Skunks i Borsuk” autorstwa laureatki Newbery Honor Amy Timberlake, zilustrowany przez genialnego ilustratora nagrodzonego Caldecott Medal to przepełniona humorem klasyczna historia pary przyjaciół, która nie mogłaby się bardziej różnić, którą chce się czytać i czytać na nowo – na głos i po cichu (za to głośno się śmiejąc). „Zabawa ze słowami, skrzące się dowcipem dialogi – ta książka przekracza podziały wiekowe. Każdy, kto kiedykolwiek musiał z kimś dzielić przestrzeń życiową (z rodzeństwem, kolegami i koleżankami z klasy, z dorosłymi), odnajdzie w niej swoje doświadczenia. Przy lekturze uśmiechną się miłośnicy skał i kur i wszelkiej maści odmieńcy. Subtelne ilustracje Jona Klassena dodają ciepła temu i tak już przesympatycznemu tekstowi”. The New York Times Book Review
Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. Międzynarodowa sensacja na TikToku. Książka uznana za fenomen przez „Billboard” i „The Times”. Jesteście gotowi wstąpić na ścieżkę do samoświadomości, uzdrowienia i wewnętrznej przemiany? Praca z cieniem daje jasne i skuteczne wytyczne do odkrywania ukrytych aspektów twojej psychiki, znanych jako „cień”, i przekształcania negatywnych wzorców w pozytywny rozwój. Ten interaktywny dziennik oparty na sprawdzonych i niezwykle skutecznych praktykach terapeutycznych poprowadzi cię ku rozpoznaniu ukrytych aspektów osobowości, konfrontacji z jej ciemną stroną, a wreszcie – akceptacji. Dzięki wnikliwym wskazówkom, ćwiczeniom i refleksjom ten dziennik pomoże ci rozpoznać i pokonać przeszkody i ograniczające przekonania, które mogą powstrzymywać cię od wykorzystania twojego prawdziwego potencjału. Nauczysz się rozwijać samoświadomość, kochać i akceptować siebie, a także nawiążesz głębszy kontakt ze swoim prawdziwym ja. Dołącz do miliona osób, których życie uległo zmianie dzięki Pracy z cieniem. Zacznij proces zdrowienia. Wyrusz w podróż ku samopoznaniu i transformacji.
„To (nie) ja. Jak zaakceptować dawne traumy i pójść dalej” - Anabel Gonzalez Na skutek traumatycznych doświadczeń wiele osób, zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłym życiu, nie potrafi zrozumieć i zaakceptować samych siebie ani we właściwy sposób zaspokajać własnych potrzeb. Ta książka pozwala dostrzec i zrozumieć powody, dla których te problemy pojawiają się u nas i utrzymują. Anabel Gonzales, doświadczona lekarka psychiatra i psychoterapeutka, pomaga w przeformułowaniu nieadekwatnych schematów postrzegania siebie i świata oraz uczy, jak w elastyczny i otwarty sposób odbierać rzeczywistość. Pokazuje, że wszyscy możemy budować zdrowsze relacje i funkcjonować w nich w bardziej spontaniczny i swobodny sposób. Sięgnij po tę książkę, jeśli: • chcesz się pogodzić ze wszystkimi częściami swojej osobowości i uleczyć rany zadane przez trudne wspomnienia, • nie chcesz w kółko powtarzać dawnych doświadczeń i ciągle zmagać się z tymi samymi problemami; • pragniesz budować realistyczną samoocenę i lepiej rozumieć innych ludzi; • chcesz skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami, jakie przynosi życie. Zmiana jest możliwa, a przepracowanie własnej przeszłości pomaga w zaakceptowaniu siebie i dostrzeżeniu prawdziwego oblicza osób w naszym otoczeniu.