Menu

Bożena Kucharuk

Adam szybko stracił głowę dla lady Kitty. Chociaż odwzajemniała jego uczucia, podjął trudną decyzję o rozstaniu. Architekt bez dorobku i tytułu nie był odpowiednim kandydatem na męża dla córki hrabiego. Gdy spotykają się po latach, Kitty jest wdową, a Adam właśnie został dziedzicem ziemi i tytułu. Oboje traktują się z chłodną rezerwą - tylko do czasu pierwszej gwałtownej kłótni. Coraz trudniej im udawać obojętność, a każda kolejna awantura to iskra, która podsyca nigdy niewygasłą miłość…
Trzydziestoletnia Morgan Prager pisze pracę magisterską z wiktymologii w instytucie prawa karnego John Jay College na Manhattanie. Od niedawna jest zaręczona z Bennettem, mężczyzną uwodzicielskim, ale zaborczym i do tego tajemniczym. Pewnego dnia po powrocie do domu znajduje ciało Bennetta… Morgan próbuje odnaleźć jego rodziców, chcąc powiadomić ich o tragedii… i odkrywa, że ukochany wcale nie był człowiekiem, za którego się podawał. Wszystko, co jej o sobie powiedział było kłamstwem. Tak naprawdę miał kilka narzeczonych i posiadał cechy typowe dla socjopaty. A potem jego inne kobiety, jedna po drugiej, znikają. Nagle śledztwo Morgan w sprawie Bennetta staje się sprawą życia i śmierci: żeby ocaleć, musi się dowiedzieć, kto zabija jego wcześniejsze narzeczone.
Obowiązkowa lektura dla mężczyzn i kobiet wszystkich pokoleń.Średnio raz na minutę w Demokratycznej Republice Konga dochodzi do gwałtu. W światowym rankingu to drugie najniebezpieczniejsze miejsce dla kobiet – kraj, w którym najczęściej dochodzi do nadużyć na tle seksualnym. „Zaszczytną” pierwszą pozycję zajmuje Afganistan. Niewiele dalej plasuje się Kenia. Sally Armstrong, wielokrotnie nagradzana dziennikarka, podróżując przez szarpane wojenną zawieruchą kraje, docierając do pojedynczych głosów, które odważyły się mówić w imieniu milionów, tworzy niezwykle poruszający i odważny reportaż, kolekcję prawdziwych historii, które składają się na „złamane piękno” dzisiejszego świata. Świata, w którym dramat ludzkich istnień na szczęście powoli rozjaśnia się perspektywą nadchodzących zmian.Kobiety od Nowego Jorku po Nairobi i od Kabulu po Caracas zmieniają istniejący stan rzeczy. Na całym świecie organizują się, by wyrażać sprzeciw wobec gwałtów, zabójstw honorowych, poligamii, kamienowania i dziesiątków innych usankcjonowanych religijnie lub kulturowo aktów przemocy przeciwko kobietom. To im poświęcona jest ta książka.Sally Armstrong w „Wojnie kobiet" przedstawia niezwykłe kobiety, które jak świat długi i szeroki, idą naprzód z podniesionym czołem. To fantastyczne, że udało się zebrać ich głosy w jednej książce, bo dzięki temu poznajemy zróżnicowany, niedający się zignorować i bliski zwycięstwa ruch kobiecy aktywny na całym świecie.Eve Ensler, dramatopisarka wyróżniona nagrodą Tony, performerka, działaczka i autorka „Monologów waginy"W tej wyjątkowo poruszającej i fascynującej książce Sally Armstrong przedstawia nadzwyczajne kobiety i dziewczęta z całego globu – takie, które wzbudziły jej podziw i pracują nad stworzeniem nowego świata.Will SchwalbeFeministyczna instrukcja działania.„Toronto Star”Wzruszające, pobudzające do myślenia i dobitne przypomnienie, że walka o równouprawnienie kobiet trwa. Obowiązkowa lektura dla mężczyzn i kobiet wszystkich pokoleń.Dr Samantha Nutt, pisarkaMądra, głęboka książka.Madeline Di Nonno, dyrektor wykonawczy Geena Davis InstituteNa całym świecie kobiety i dziewczęta domagają się swoich praw. Armstrong trafiła do nich wtedy, gdy niewielu dziennikarzy zadawało sobie trud, by choćby poznać ich nazwiska.Anna Maria Tremonti, prowadząca programy w CBC Radio OneSally Armstrong jest korespondentką wojenną dla wszystkich kobiet świata.Michelle Landsberg, autorka „Writing the Revolution"Wiele historii zawartych w Wojnie kobiet umknęło uwadze świata. Armstrong dosłownie przemierzyła pustynie i puszcze, aby je opisać. Wynik jest wstrząsający – szczegóły mogą wywołać u czytelników dreszcz i doprowadzić ich do płaczu, ale nawet u tych najbardziej przesiąkniętych cynizmem obudzą nadzieję.„Winnipeg Free Press”
Bestsellerowa autorka Lisa Scottoline napisała znakomitą powieść o miłości ojcowskiej i poświęceniach, do jakich jesteśmy zdolni, by chronić najbliższych.Stosunki Jake’a Buckmana z szesnastoletnim synem, Ryanem, nie układają się najlepiej. Zaniepokojony ich wzajemnym brakiem kontaktu, Jake postanawia odebrać Ryana z podmiejskiego kina i spędzić z nim trochę czasu. Kiedy Ryan prosi, by ojciec pozwolił mu poprowadzić samochód na mało uczęszczanej drodze, Jake wyraża zgodę, widząc w tym szansę na zbliżenie się do syna. Jednak rodzinne zawieszenie broni gwałtownie zamienia się w koszmar. Dochodzi do tragedii, a Jake musi w ułamku sekundy podjąć decyzję, która pogrąży ojca i syna w poczuciu winy i wplącze w sieć kłamstw. Jake i Ryan zostają przytłoczeni ciężarem łączącej ich tajemnicy, która może doprowadzić całą rodzinę do zguby.Czym jest rodzicielstwo? Na jak wiele możemy sobie pozwolić, by chronić tych, których kochamy?Lisa Scottoline zabiera nas w emocjonującą podróż.Jodi Picoult Scottoline to dynamit.David Baldacci Lisa Scottoline to jedna z najlepszych współczesnych pisarek.Michael Connelly Scottoline świetnie wie, jak chwycić czytelników za serca.„The New York Times Book Review”Ta frapująca historia pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.„Library Journal” Lisa Scottoline… od razu widać, że mamy do czynienia z prawdziwą mistrzynią w swoim fachu.„The Boston Globe”Scottoline jest prawdziwą gwiazdą.„Time”
Darcy Archer pracuje w księgarni Chaucer’s na Manhattanie. Jak przystało na romantyczną idealistkę, nie słucha głosu rozsądku i cierpliwie czeka, aż w jej życiu pojawi się mężczyzna, którego będzie mogła pokochać całym sercem. Pewnego dnia, jadąc do pracy rowerem, wpada na elegancko ubranego młodzieńca, spacerującego z psem. Nieprzytomny mężczyzna zostaje odwieziony do szpitala, a zwierzę trafia pod opiekę Darcy. W miejscu wypadku dziewczyna znajduje także niewielki pakunek - prezent owinięty w gruby zielony papier i obwiązany czerwoną wstążką. Zaintrygowana, zaczyna poznawać świat nieznajomego przechodnia, pełen książek, podróży i przygód, o jakich zawsze marzyła. Oczami wyobraźni widzi w poszkodowanym ideał mężczyzny i zastanawia się, czy aby nie jest on TYM JEDYNYM… Czy fantazja może stać się rzeczywistością? Co się zdarzy, gdy książę z bajki się obudzi? Czy Darcy Archer i Aidan Harris są sobie przeznaczeni? Do połknięcia jednym tchem, nie sposób się od niej oderwać. „Evening Standard” Cudownie eskapistyczna… doprawiona szczyptą tajemnicy. „Marie Claire” Melissa Hill mieszka z mężem Kevinem, córką Claire i psem Homerem w Blackrock w hrabstwie Dublin. Jest autorką powieści obyczajowych, zajmujących pierwsze miejsca na listach bestsellerów i tłumaczonych na 25 języków. Jej dziesiąta książka, „Prezent od Tiffany’ego”, ukazała się w roku 2012 nakładem Prószyński i S-ka.
Pobudzająca wyobraźnię opowieść o utraconej miłości i rodzinnych sekretach, sięgająca czasów hiszpańskiej wojny domowej. W przepięknej scenerii wzgórz Walencji stoi zapomniany dom, który przetrwał serię niszczycielskich najazdów wojsk generała Franco i rodzinnych dramatów. Czas odcisnął na nim swoje piętno: bielone ściany posiadłości się sypią, a zadbany ogród zamienił się w dziki gąszcz splątanych winorośli i drzewek pomarańczy. Emma Temple, znana i ceniona perfumier, jest pierwszą od siedemdziesięciu lat osobą, która przekroczy jego próg. Klucz, razem z plikiem starych listów, otrzymała w spadku po matce, Liberty. Do Hiszpanii przyjeżdża, by odpocząć od londyńskiego zgiełku i osobistych problemów, a także przywrócić podupadłej willi dawny blask. Mimo niewątpliwego uroku domu w Walencji, każdy kąt przypomina Emmie tragiczne wydarzenia, które się w nim rozegrały. Z każdym otwartym schowkiem i podniesionym przedmiotem Emma poznaje niezwykłą historię tego miejsca, swojej rodziny i utraconych marzeń. Począwszy od opisu słynnego zdjęcia Roberta Capy, po zapierające dech w piersi zakończenie, gdy wszystkie elementy układanki trafiają na swoje miejsce, „Zapach gorzkich pomarańczy” to prawdziwa literacka perełka. Novelicious.com Kate Brown wychowała się w dzikim i pięknym Devonie. Jest absolwentką filozofii i historii sztuki. Pracowała jako rzeczoznawca dzieł sztuki, opiekując się kolekcjami prywatnych właścicieli i ambasad w Europie oraz na Bliskim Wschodzie, gdzie obecnie mieszka i pracuje nad drugą powieścią.
Uroczy szelma i wytrawny detektyw Sam Levitt powraca w kolejnej karkołomnej awanturze na południu Francji. Po zakończeniu poprzedniej przygody Sam sądził, że minie sporo czasu, nim wróci do Francji, zwłaszcza że wdzięki Eleny Morales działały dostatecznie mocno, by zatrzymać go w Los Angeles. Jednak gdy bajecznie bogaty Francis Reboul proponuje zlecenie w Marsylii, Sam i Elena nie potrafią oprzeć się pokusie szukania nowych ekscytujących przeżyć, zwłaszcza w tak atrakcyjnym miejscu. Wkrótce oboje cieszą się słońcem na plaży, delektują winem i marsylską bouillabaisse. Quelle joie! Tymczasem spór o cenny teren na nabrzeżu przybiera na sile… Levitt, reprezentujący Reboula, trafia w sam środek sieci intryg i niebezpiecznej walki o nieruchomości i jest zmuszony stawić czoło bezwzględnym gangsterom i drapieżnym inwestorom. Czy Samowi uda się wyjść z tych opresji cało? Cudowna książka. Jak podczas znakomitego obiadu w ulubionej restauracji, będziecie celebrować każdy kąsek. „The Denver Post” Peter Mayle – autor znanych polskim czytelnikom książek o Prowansji, między innymi „Jeszcze raz Prowansja”, „Dobry rok”, „Hotel Pastis”. W uznaniu jego zasług dla kultury francuski rząd odznaczył go Legią Honorową. „Marsylski szwindel” to kolejna po „Wytrawnym przekręcie” powieść z detektywem Samem Levittem.
Perypetie trzech młodych kobiet, które muszą się zmierzyć ze swoimi problemami… przy dźwiękach marsza Mendelssohna granego podczas cudzych wesel!  Isabella, Mary i Lauren nie mogą się pozbyć wrażenia, że wszystkich wokół ogarnęła ślubna gorączka. Tydzień w tydzień biorą udział w wieczorach panieńskich. Ubrane w pastelowe sukienki, udają zachwyt nad prezentami, jedzą mikroskopijne przekąski i wypijają zdecydowanie zbyt dużo szampana. Ich życie w niczym jednak nie przypomina bajki. Bo w której bajce roi się od koszmarnych szefowych, zakamuflowanych maminsynków i przyprawiających o ból głowy podrywaczy? Autorka błyskotliwie i z humorem opisuje perypetie kobiet u progu dorosłości. Podpatruje ich zakrapiane wakacje i ryzykowne flirty, kreśląc mistrzowski obraz bolesnych rozczarowań i uskrzydlających radości współczesnego życia. Jennifer Close urodziła się i wychowała na północnych przedmieściach Chicago. Studiowała na uczelniach: Boston College i The New School. Przed swoim literackim debiutem przez wiele lat pracowała w redakcjach nowojorskich czasopism i waszyngtońskich księgarniach.
Rodziny się nie wybiera, ale przyjaciół tak. Keats Sedlak to najrozsądniejsza osoba w rodzinie dziwaków i oryginałów. Mimo że przekroczyła już dwudziestkę, jest ciągle wzywana do domu, aby pomagać ekscentrycznym rodzicom. Na szczęście długoletni chłopak, Tom, wierny i kochający, potrafi ją ukoić po rodzinnych burzach. Prowadząca spokojne, uporządkowane życie Keats nie może uwierzyć, gdy dowiaduje się, że matka wniosła o rozwód i wystawiła dom na sprzedaż. Zszokowana Keats będzie musiała zupełnie inaczej spojrzeć na rodzinę, a także własne życie, w którym aż się prosi o odrobinę szaleństwa... Claire LaZebnik jest świetna… "Rodzinka do zwrotu" to powieść w równym stopniu słodka, co gorzka. Autorka uwiedzie Was poczuciem humoru i zatrzyma na dłużej niecodzienną wnikliwością. Książka, której nie można odłożyć na bok, dopóki się jej nie przeczyta. Jillian Lauren, autorka "Mojego życia w Haremie" Książka w przezabawny ale i skłaniający do refleksji sposób opisuje próbę sił, w której biorą udział członkowie chyba wszystkich rodzin na świecie i jednocześnie ostrzega – lepiej naucz się z nimi żyć, bo jesteście na siebie skazani na wieki. „The Reading Reviewer” Książki Claire LaZebnik wyróżnia specyficzny humor. Jej ekscentryczni bohaterowie są genialnie sportretowani, a opis relacji między członkami rodziny Sedlaków jest niezwykle realistyczny. „Capital Region Living Magazine” Claire LaZebik mieszka w Pacific Palisades z mężem Robem, czwórką dzieci i ukochanymi zwierzętami. „Rodzinka do zwrotu” to jej czwarta powieść.