Menu

Paweł Laskowicz

Wrażliwość to nie choroba!Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Wrażliwa, mająca problemy emocjonalne, nie potrafiąca odnaleźć się w otaczającym ją świecie Susanna po próbie samobójczej zostaje umieszczona przez swoich rodziców w szpitalu psychiatrycznym. Rozpoznane zostaje u niej występowanie osobowości borderline. Początki szpitalnego życia są dla Susanny bardzo trudne, nie potrafi się pogodzić z rygorem, który zostaje jej narzucony już pierwszego dnia. Dziewczyna spotyka tu całą gamę barwnych charakterów i zaburzeń – od kleptomanki Giorginy przez molestowaną seksualnie, uzależnioną od valium i kurczaków Daisy, oszpeconą w trakcie pożaru Polly, aż po dominującą, żywiołową socjopatkę Lisę. Susanna szybko orientuje się, że bycie wzorową pacjentką nie jest tu mile widziane – kwitnie nielegalny handel valium, niesfornej Lisie zdarzają się ucieczki, a pielęgniarka Val lubi przymykać oko, na niektóre przewinienia. Na podstawie książki nakręcono kultowy film pod tym samym tytułem z Winoną Ryder, Angeliną Jolie, Brittany Murphy i Whoopi Goldberg.
Finałowy tom rewelacyjnej "Sagi o Walhalii" Nominacja do nagrody Davida Gemmella za najlepszą powieść fantasy Rok 996. W Trondheim król Olaf, fanatyczny orędownik Białego Chrystusa, z trudem utrzymuje pokój wśród podstępnych lokalnych wodzów. Mimo chwil zwątpienia nie przestaje planować dalszych krwawych podbojów. Ulfar i Audun wspólnie odkryli nowy cel – walczyć o to, żeby Północ pozostała w rękach czcicieli nordyckich bóstw. Dołączają do wojowników ze Stenviku pod wodzą Sigurda, a potem do oddziałów Jolawera Scota. Stopniowo jednak zaczynają pojmować, że największym zagrożeniem dla ich świata wcale nie są zwolennicy Białego Chrystusa. Na wietrznej i mroźnej Północy bowiem rośnie w siłę coś prastarego, złowrogiego i bardzo, bardzo rozgniewanego...
„Ostry debiut (...), niezwykle atrakcyjne połączenie legend wikingów, wojen i magii” – Geek Planet Online W sercu tej opowieści o wikingach jest Bitwa. Dwuręczne topory szatkujące ciała. Krew płynąca ulicami miasta. Drakkary tnące fale. Modły wznoszone do starych bogów i Białego Chrystusa. Bohaterowie, zdrajcy – w obliczu ostrza wszyscy są równi. Rok 996. Dwuletnia podróż Ulfara Thormodssona i jego młodego kuzyna dobiega końca. Pozostało im do odwiedzenia tylko jedno miasto – Stenvik, położony w zimnym, surowym rejonie w zachodniej Norwegii. To niebezpieczne miejsce i impulsywny Ulfar błyskawicznie wpada w poważne kłopoty. Tajemnicza i piękna Lilja podbija jego serce, lecz aby ją zdobyć, Ulfar musi stawić czoło mieszkańcom miasta wrogo nastawionym do obcych. Prawdziwe kłopoty jednak dopiero się zaczynają... W Stenviku może dojść do krwawego starcia wrogich armii. Gdy Ulfar angażuje się w sprawy miasta i przygotowuje się do nieuchronnej bitwy, uświadamia sobie, że wrogowie znajdują się po obu stronach obronnych wałów. W Stenviku pojawiają się szpiedzy, do miasta zbliżają się wojska młodego króla Olafa Tryggvasona, który siłą narzuca ludowi wiarę w Białego Chrystusa. A zwolennicy starych bogów, Thora, Lokiego i Frei, mają własne dalekosiężne plany. „Oryginalne podejście do tematu: wikingowie z lekkim dodatkiem fantastyki opisani przez jednego z ich potomków. Jeśli czujesz się znudzony kolejnymi cyklami fantasy, koniecznie powinieneś sięgnąć do tej serii” – Mark Lawrence, autor „Księcia Cierni” „Nie tylko sceny walk są świetne. Wśród mieszkańców Stenviku i plemion wikingów szerzy się wiele wciągających intryg, które stanowią miłą odmianę dla czytelnika” – The Book Plank Snorri Kristjansson urodził się w 1974 roku w Rejkiawiku. Przez 7 lat żył w Norwegii, gdzie nabawił się awersji do narciarstwa. Od 2005 roku mieszka w Londynie. „Miecze dobrych ludzi”, pierwszy tom „Sagi o Walhalli”, to jego debiut literacki. Książka opowiada o wikingach, więc można w niej napotkać wielu brodaczy i umiarkowane przekleństwa. Więcej o autorze na stronie: snorrikristjansson.com.
Trzymający w napięciu kryminał i gorzka opowieść o przemijaniu. Nadzwyczaj gorące lato w Cambridge, miejscu, w którym Jackson Brodie, były inspektor policji, a dziś prywatny detektyw nigdy nie czuł się dobrze. Właśnie rozpadło się jego małżeństwo, ponadto wszedł w wiek, w którym mężczyźni zaczynają nagle zauważać, że ich także czeka śmierć, oczywista i nieodwracalna. Otoczony intrygą i nieszczęściami innych Jackson snuje refleksje nad własnym życiem. Mimo przygnębienia musi znaleźć rozwiązanie kilku zagadek. Zazdrosny mąż podejrzewa żonę o zdradę. Dwie siostry, stare panny, dokonują szokującego odkrycia. Pewien prawnik prowadzi śledztwo w sprawie dawnego morderstwa. Pewna pielęgniarka traci siostrzenicę, a jakaś wdowa swoje koty…
Dla jednych jest liderem Pink Floyd z klasycznego okresu działalności grupy. Dla innych pomysłodawcą i głównym autorem albumów zaliczanych do największych w historii rocka – The Dark Side of the Moon, Wish Yoo Were Here czy The Wall. Dla jeszcze innych jednym z najbardziej oryginalnych i utalentowanych tekściarzy swojego pokolenia. Dla wszystkich pozostaje zagadką. Jest gwiazdą rocka, która nie tylko odżegnuje się od gwiazdorstwa, ale przez większą część kariery otwarcie na nie narzeka. Trudno jednak byłoby go nazwać człowiekiem pełnym sprzeczności. Roger Waters jest osobowością, której w ogóle nie da się zaklasyfikować. Książka Dave’a Thompsona jest pierwszą pełną biografią muzyka. Ukazuje całe jego życie, od dzieciństwa w pogrążonej w wojnie Anglii po rozliczne boje, które Waters osobiście później toczył – z kolegami z Pink Floyd, z publicznością, a przede wszystkim z samym sobą. Obfitująca we wnikliwe analizy i unikatowe wywiady, prezentująca szczegółową dyskografię książka rozbiera mur, cegła po cegle, żeby odsłonić w całej chwale stojącego za nim człowieka. Dave Thompson jest brytyjskim pisarzem mieszkającym obecnie w Newark w USA. Współpracował m.in. z czasopismami „Melody Maker”, „Mojo”, „Q” i „Rolling Stone”, a także ze stroną internetową All Music Guide. Napisał ponad 100 książek, w tym poświęcone takim wykonawcom jak U2, Depeche Mode, Red Hot Chili Peppers, Genesis, David Bowie i Kurt Cobain. W Polsce ukazały się The Cure (z Jo-Ann Greene) oraz Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych.
Nikt nie lubi wracać do domu, w którym panuje bałagan, a zwłaszcza Monk i Natalie. Kiedy jednak na krótko wracają do San Francisco z Summit, gdzie podjęli pracę w policji, Natalie natyka się we własnej wannie na zwłoki młodej kobiety. Jakby tego było mało, śledczy znajdują pod jej materacem dużą sumę pieniędzy w oznakowanych banknotach, których FBI użyła niegdyś do kontrolowanego zakupu narkotyków. Dopiero teraz w życie Natalie wkrada się nieopisany bałagan, który może posprzątać tylko Monk. Ale on ma inny problem. Ambrose błaga swojego genialnego brata o pomoc w odnalezieniu swojej dziewczyny, Yuki, która zaginęła. Monk i Natalie rozpoczynają śledztwo. Wkrótce dochodzi do kolejnych zabójstw i szybko staje się jasne, że przeszłość Yuki kryje nieciekawe tajemnice, a oni są na tropie bezwzględnego mordercy, z którym nikt nie chciałby zadzierać… Lee Goldberg jest scenarzystą serialu filmowego Detektyw Monk i wielu innych programów telewizyjnych. Dwukrotnie był nominowany do nagrody Edgar Award, przyznawanej najwybitniejszym autorom kryminałów.
Jeden pancernik... Dwadzieścia cztery misje, by go zatopić... Setki dramatów... „Historia kolejnych prób zatopienia Tirpitza jest niezwykła, a Bishop używa całego swego nieprzeciętnego talentu literackiego i historycznego, by oddać pełnię jej dramatyzmu”. Max Hastings, „Sunday Times” „Wspaniała wojenna historia, pełna podziwu dla żołnierzy, którzy w końcu zatopili Tirpitza, ale zarazem oddająca honor odważnej załodze pancernika. Autor bestsellerowych książek o lotnictwie udowadnia, że równie pewnie czuje się w tematyce marynistycznej, a Cel Tirptz powinien przyciągnąć kolejną flotę fanów do armii miłośników jego talentu”. „Sunday Telegraph” „Elegancko napisana i wyczerpująco zbadana historia oddająca hołd wszystkim bohaterom tego stosunkowo mało znanego rozdziału walk na morzu”. „Daily Telegraph” Tirpitz był dumą marynarki wojennej Adolfa Hitlera, wraz z bliźniaczym Bismarckiem największym okrętem w historii Kriegsmarine. Dla Churchilla był „bestią”, nieustannym zagrożeniem dla brytyjskich szlaków zaopatrzeniowych i arktycznych konwojów, samą swoją obecnością w norweskich fiordach wiążąc na północy dużą część Royal Navy. Jego załoga wierzyła, że pancernik jest nie do pokonania, że wytrzyma uderzenie każdej torpedy i bomby. Tirpitz nieprzerwanie niepokoił brytyjskich strategów. Zatrważająca perspektywa, że mógłby mieć bazę na atlantyckim wybrzeżu Francji, doprowadziła do brawurowego ataku komandosów na port Saint-Nazaire. Nieustannie zastanawiano się, jak posłać pancernik na dno. Od początku Tirpitz był celem ciężkich nalotów, ale bomby i torpedy były nieskuteczne. Brak efektów zmuszał do opracowywania planów z użyciem broni niekonwencjonalnej: „żywych torped” i miniaturowych okrętów podwodnych. Śmiałe ataki okupione dużymi stratami unieruchomiły Tirpitza, ale tylko tymczasowo. Dopiero lancastery (m.in. słynnego 617. Dywizjonu „Dambusters”) podpułkownika Jamesa „Williego” Taita, w serii nalotów, które do granic sprawdzały ludzką wytrzymałość, umiejętności i odwagę, doprowadziły do zatopienia okrętu. Barwna, wnikliwa, pełna dramatycznych losów i zdarzeń książka Cel Tirpitz należy do opowieści wojennych najwyższego lotu. Patrick Bishop jest uznawany obok Maxa Hastingsa i Anthony’ego Beevora za jednego z najciekawszych współczesnych brytyjskich historyków wojskowości. Jest autorem bestsellerowych książek, m.in. Chłopcy z bombowców (REBIS 2010), Bitwa o Anglię, Fighter Boys, 3 Para, Ground Truth, Good War, Wings. Urodził się w Londynie, studiował w Oxfordzie. Ponad dwadzieścia lat spędził jako zagraniczny korespondent wojenny w różnych częściach świata, relacjonując konflikty jako telewizyjny reporter Channel Four oraz na łamach „The Telegraph”, „Evening Standard”, „The Observer” i „The Sunday Times”. Mieszka w Londynie ze swoją partnerką Henriettą i córką Honor.
Od haremu w Maroku po angielski dwór królewski Karola II - porywająca opowieść o intrygach, lojalności i pożądaniu. Wyobraź sobie kombinację egzotycznej arabskiej baśni z pasjonującą powieścią historyczną. Maroko. Jest rok 1677. Dwór okrutnego sułtana Mulaja Ismaila to miejsce, w którym bardzo łatwo stracić życie. Wie o tym bardzo dobrze niewolnik Nus-Nus, eunuch, skryba prowadzący sułtańską Księgę Łoża. Nieustannie lawiruje między porywczym sułtanem, pierwszą żoną mającą niebezpieczną skłonność do trucizn i czarnej magii oraz zepsutym, folgującym swoim zachciankom wielkim wezyrem. Jego niewesoła egzystencja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy do haremu trafia Angielka porwana przez korsarzy. Nus-Nus beznadziejnie się w niej zakochuje… Ona zaś, urodziwszy sułtanowi syna, postanawia uciec…
Rozpoczyna się rok szkolny w Akademii Weltona, elitarnej szkole średniej o wielkich osiągnięciach i... nader surowej dyscyplinie. W miejsce odchodzącego na emeryturę nauczyciela języka angielskiego, przychodzi nowy, John Keating. Czterem zasadom Akademii, którymi są: Tradycja, Honor, Dyscyplina i Doskonałość przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania młodych ludzi. Obrona własnej indywidualności, wrażliwość na poezję i umiejętność dostrzegania jej wokół siebie, radość życia i korzystanie z tego, co przynosi każdy dzień - to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie, ""Stowarzyszeniu umarłych poetów"". Co zwycięży: rygorystycznie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?
Czy niewinna wycieczka nie zamieni się aby w drogę do piekła? Odpowiedź w kolejnym tomie przygód znanego detektywa. Adrian Monk nareszcie może być usatysfakcjonowany. Posady konsultanta policyjnego może być pewien jak nigdy dotąd, a gnębiąca go dotychczas nierozwiązana zagadka śmierci jego ukochanej żony Trudy zostaje wyjaśniona. W życiu detektywa panuje spokój. Monk pragnie, aby podobnie poczuł się jego brat Ambrose, który cierpi na agorafobię i od wielu lat nie opuszcza swojego domu. Detektyw postanawia zrobić bratu urodzinową niespodziankę... Do tortu dodaje niecodzienny składnik: środki nasenne. Kiedy Ambrose się budzi, odkrywa, że znajduje się w turystycznym kamperze, Adrian jest przewodnikiem wycieczki, a Natalie kierowcą. Monk jednak nie może się powstrzymać od rozwiązywania zagadek kryminalnych, które pojawiają się na ich drodze. Wkrótce już tylko od genialnego detektywa będzie zależało, czy niewinna wycieczka nie zamieni się w drogę do piekła. Lee Goldberg jest scenarzystą serialu filmowego Detektyw Monk i wielu innych programów telewizyjnych. Dwukrotnie był nominowany do nagrody Edgar Award, przyznawanej najwybitniejszym autorom kryminałów.
Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać związek destrukcyjny i uwolnić się z niego, by ocalić własną niepowtarzalną osobowość. Kobiety, które kochają za bardzo to doskonały poradnik dla kobiet zaangażowanych w destrukcyjne uczucia do niedojrzałych emocjonalnie mężczyzn.
Witaj, czytelniku, w świecie, w którym półki z książkami są zaczarowane, bibliotekarze okazują się czarodziejami, a zaklęcia nie są rzucane na wiatr… Archie Greene, choć to dzień jego urodzin, nie spodziewa się tajemniczej paczki, którą przynosi mu do domu nad wyraz uprzejmy, elegancki doręczyciel. Ani towarzyszącego jej specjalnego polecenia. Nie wie też, że lada moment odkryje niezwykłą rodzinną tajemnicę…. Kryje się w niej stara książka napisana w języku, którego chłopiec nie potrafi odczytać. Wkrótce przyjdzie mu odkryć nieprawdopodobny sekret rodzinny… Archie pozna niezwykły świat Strażników Płomienia – świat ludzi oddanych idei odnajdywania i chronienia magicznych książek. Szybko też się dowie, że książka, którą otrzymał w urodzinowym prezencie, jest szczególnie zagrożona, ponieważ poszukują jej złe duchy. Przy pomocy kuzynostwa Archie musi rozszyfrować tajemniczą szaradę i odkryć utajnione moce swojej książki, aby uchronić Strażników Płomienia przed złem. KSIĄŻKĘ TĘ MOŻNA BEZPIECZNIE OTWORZYĆ, O CZYM UROCZYŚCIE ZAŚWIADCZA CERTYFIKAT MUZEUM ROZMAITOŚCI MAGICZNYCH.
Ponad milion egzemplarzy w 22 językach! Jak w czasach kryzysu zaufania budować dobrobyt oraz wyzwalać energię i radość. „Mądre zaufanie jest niewątpliwie jedną z najbardziej znaczących i nowatorskich książek naszych czasów”. Warren Bennis, psycholog, badacz problematyki przywództwa i biznesu Autorzy przedstawiają istotną dla biznesu prawdę: zaufanie nie jest jedynie skutkiem ubocznym zawodowych relacji, czymś, co rodzi się niejako przypadkiem, lecz wartością – a nawet umiejętnością – dzięki której można prosperować. W jasny i przystępny sposób dzielą się historiami osób i firm, które odkryły, że wysoki poziom zaufania w relacjach owocuje nie tylko większymi zyskami i wpływami, ale także potęguje życiową energię i radość. Sukces tych ludzi i organizacji w czasach kryzysu zaufania potwierdza, że wartość ta ma znaczenie. Mądre zaufanie opisuje pięć działań, jakie podejmują ludzie znakomicie prosperujący mimo trudnych rynkowych warunków, podczas gdy upada tak wiele firm. „Zaufanie jest fundamentem biznesu i od dawna kluczową wartością w naszej firmie. Bez publicznego zaufania do naszej firmy i marki oraz bez wewnętrznego zaufania między współpracownikami i partnerami nie moglibyśmy prowadzić interesów. To proste. Jednak ciesząc się zaufaniem i nim obdarzając, mamy nieograniczone możliwości rozwoju”. Robert A. McDonald, prezes i dyrektor Procter & Gamble
Kontynuacja Mieczy dobrych ludzi, pierwszej części „Sagi o Walhalli” Rok 996, zachodnia Norwegia Ulfar i Audun uszli z życiem z bitwy o Stenvik, ale stracili to, co czyniło ich ludźmi: śmiertelność. Ulfar zmierza do domu, a Audun wyrusza na południe. Obaj jednak szybko pojmują, że nie da się uciec od samych siebie i od przeznaczenia – każde miejsce, do którego docierają, spływa krwią. Po zdobyciu Stenviku król Olaf rusza na północ, aby kontynuować swoje podboje. Podstępny zielarz Valgard chce wykorzystać tę okazję i odnaleźć źródło prastarej mocy wikingów. A przez cały ten czas ktoś bacznie obserwuje rozwój wypadków i czeka na odpowiedni moment, aby zrealizować własne plany… Snorri Kristjansson urodził się w 1974 roku w Rejkiawiku. Przez 7 lat żył w Norwegii, gdzie nabawił się awersji do narciarstwa. Od 2005 roku mieszka w Londynie. Miecze dobrych ludzi, pierwszy tom „Sagi o Walhalli”, były jego debiutem literackim. Cykl opowiada o wikingach, więc można w nim napotkać wielu brodaczy i umiarkowane przekleństwa. Więcej o autorze na stronie: snorrikristjansson.com.