Menu

Robert A. Jensen

Robert A. Jensen urodził się w 1965 roku w Bay Area w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych. Większość swojego życia spędził na zachodnim wybrzeżu, a ostatnie 2 lata szkoły średniej spędził na Florydzie w Admiral Farragut Academy. To elitarne liceum wojskowe Marynarki Wojennej, którego absolwentami był Charles Duke i Alan Shepard. Robert A. Jensen ukończył California State University na Wydziale Kryminologii i Prawa. W późniejszych latach Jensen był oficerem armii amerykańskiej. W czasie służby wojskowej Jensen był także dowódcą 54 Kompanii Kwatermistrzowskiej.

Robert A. Jensen – ekspert ds. kataklizmów i sytuacji kryzysowych

Debiutem literackim Roberta A. Jensena jest książka wydana w 2022 roku „Gdy opadnie kurz. Czego praca przy katastrofach nauczyła mnie o życiu”. To pozycja beletrystyczna traktująca o tragedii ludzkiej, spowodowanej wielkimi katastrofami. Jensen porusza w niej kwestię zamachów bombowych na Bali, ataku na World Trade Center, tsunami w Tajlandii, pożaru w Grenfell Tower, huraganu Katrina, a także największych katastrof samolotowych, jakie zdarzyły się w historii świata. Jensen w swojej książce identyfikuje ofiary, a także przedstawia metody radzenia sobie z stratą bliskich osób.

Wsparcie dla ofiar COVID- 19

Robert A Jensen jest obecnie ekspertem do spraw zarządzania kryzysowego, który do 2021 roku przewodził firmie Kenyon International Emergency Service, zajmującej się zabezpieczeniem miejsca kataklizmów i katastrof Obecnie Jensen w dalszym ciągu angażuje się w likwidowanie skutków katastrof w międzynarodowych kryzysach, w tym w atakach terrorystycznych. Bierze udział także w przewodniczeniu śledztwom karnym i cywilnym, w obliczu klęsk czy wypadków transportowych. W trakcie COVID-19 Robert A. Jensen pomagał osobom walczącym z skutkami epidemii.
Książka Roberta A. Jensena "Gdy opadnie kurz. Czego praca przy katastrofach nauczyła mnie o życiu" O TYCH TRAGEDIACH MÓWILI WSZYSCY. TYLKO ON WIE, CO WYDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ. Gdy gdzieś na świecie dochodzi do katastrofy, na miejscu pojawia się Robert A. Jensen, szef Kenyon International, jedynej firmy, która zajmuje się zarządzaniem skutkami wielkich katastrof. Pracował przy zniszczeniach po atakach na World Trade Center, zamachach bombowych na Bali, tsunami w Tajlandii, pożarze Grenfell Tower, huraganie Katrina, a także największych katastrofach samolotowych, bo abonament w jego firmie ma wykupionych ponad 75 procent wszystkich linii lotniczych na świecie. Jensen identyfikuje ofiary, szuka schronienia dla ocalałych i odnajduje rzeczy należące do zmarłych (a czasami skarby, gdy na przykład na pokładzie samolotu, który się rozbił, znajdowały się diamenty i obraz Picassa). W książce Gdy opadnie kurz nie tylko zdradza kulisy tego, jak stał się najlepszy w wykonywaniu najtrudniejszego zawodu na świecie, ale też otwarcie dzieli się tym, jaką cenę musi płacić za pracę na krawędzi życia i śmierci. "Gdy opadnie kurz. Czego praca przy katastrofach nauczyła mnie o życiu" - reportaż Jensena Robert A. Jensen to ekspert ds. zarządzania kryzysowego. Ukończył studia na wydziale kryminologii ze specjalizacją egzekwowanie prawa. Podczas swojej 10-letniej służby wojskowej był dowódcą 54. Kompanii Kwatermistrzowskiej – Spraw Pogrzebowych. Przewodził firmie Kenyon International Emergency Services, która od stu lat zabezpiecza miejsca kataklizmów i katastrof. Wraz z końcem 2021 roku ustąpił ze stanowiska prezesa. Był zaangażowany w działania naprawcze podczas licznych międzynarodowych kryzysów na dużą skalę, zazwyczaj ataków terrorystycznych, śledztw karnych i cywilnych, klęsk żywiołowych i niezliczonych wypadków transportowych – z których większość wiąże się z utratą życia na dużą skalę. Pracował na miejscu takich katastrof jak atak na World Trade Center 11 września 2001 roku, huragan Katrina w 2005 roku, trzęsienie ziemi na Haiti w 2010 roku. Jensen regularnie jest proszony przez media o komentarze na temat katastrof, kryzysów i ich następstw. Wypowiadał się m.in. w sprawie bombardowania Oklahoma City, ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku, bombardowania siedziby ONZ w Iraku, huraganu Katrina, azjatyckiego tsunami w 2004 roku, trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku, pandemii COVID-19 i wielu katastrof lotniczych.