Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ada Sari + CD Kulisy wielkiej sławy

Bogusław Kaczyński

Ada Sari + CD Kulisy wielkiej sławy

9.0

(4 oceny) wspólnie z

49,00

 

Po koncercie Ady Sari w Filharmonii Berlińskiej w 1924 roku jeden z recenzentów napisał: „ Nie tylko nasze pokolenie będzie oczarowane Adą Sari, ale również potomność będzie o niej mówiła jako o jednej z największych śpiewaczek wszystkich czasów”. Jej pełne największych sukcesów tourneé artystyczne trwało niemal 30 lat i wiodło przez cztery kontynenty. Krytycy porównywali ją do największych gwiazd koloraturowych w całej historii wokalistyki, artystek tej miary, co Adelina Patti, Maria Galvany, Selma Kurz, a nawet Nellie Melba i Maria Malibran.

Drugą część swego artystycznego życia poświęciła pedagogice, która stała się jej pasją i wielką miłością. Wykształciła plejadę znakomitych śpiewaków, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie dzieje powojennej opery polskiej. Wielka Maestra.

Z biografii Ady Sari dowiedzą się Państwo, jaką drogą kroczyła do światowej kariery. Czy była to droga usłana różami, czy też wymagała pokonania dziesiątków przeszkód i przeciwności losu. Biografia ta odpowiada także na pytania, czy była szczęśliwa i jak wyglądało jej życie prywatne.

Książka z płytą CD zawierającą kilka mistrzowskich nagrań Ady Sari.

Casa Grande
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-927-4516-7

Liczba stron: 384

Format: 16.0x24.5cm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...