Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biegaj bez kontuzji Współczesne metody zapobiegania kontuzjom. Trening, technika biegania, żywienie, rehabilitacja

Forster Robert, Wallack Roy M.

Biegaj bez kontuzji Współczesne metody zapobiegania kontuzjom. Trening, technika biegania, żywienie, rehabilitacja

7.1

(7 ocen) wspólnie z

28,46

 

Najlepszy tytuł jaki ukazał się w 2015 roku odnoszący się do jednej z najpopularniejszych dyscyplin ostatnich lat czyli biegania. Biegaj bez kontuzji to książka, która pomoże biegaczom w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności zrozumieć przyczyny powstawania kontuzji, jak im zapobiegać, a jeśli już się przydarzą – jak skrócić okres powrotu do zdrowia. Kontuzje są plagą większości biegaczy; rujnują plany treningowe i skracają kariery biegaczy o całe dekady, a można ich uniknąć. Autorzy Robert Foster i Roy M. Wallack wyjaśniają, w jaki sposób można ich uniknąć kontuzji, dzięki prawidłowemu treningowi, ćwiczeniom siłowym, rozciąganiu, odpowiedniej formie biegowej i strategii żywieniowej.

Książka oparta na trzech dekadach zdobywania wiedzy i doświadczenia, jako trener i fizjoterapeuta lekkoatletów olimpijskich i ponad 10 000 biegaczy w ośrodku fizykoterapii w Santa Monica w Kalifornii. Biegaj bez kontuzji kładzie nacisk na zwiększenie wydajności i poziomu osiągu sportowego jako nieodłącznie powiązanych ze zmniejszeniem liczby kontuzji.

Biegaj bez kontuzji to książka, którą musisz przeczytać, jeśli chcesz biegać zdrowo i uniknąć bolesnych i trudnych do wyleczenia kontuzji lub jeśli właśnie wychodzisz z kontuzji.

Wiedza Powszechna
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-635-5634-1

Tytuł oryginalny: Healthy running step by step

Liczba stron: 207

Format: 20.5x25.5cm

Cena detaliczna: 48,91 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...