Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Głuchy telefon

Arne Dahl

Głuchy telefon

6.7

(202 ocen) wspólnie z

39,99

 

Drużyna A została rozwiązana, jednak byli członkowie grupy znów się spotykają w nowej jednostce operacyjnej Europolu. Działają na nowych zasadach w świecie, w którym zbrodnie są jeszcze bardziej brutalne, a przestępcy potężniejsi. Pewnego dnia dochodzi do wyjątkowo dziwnego morderstwa. Policjanci znajdują wiadomość ukrytą w zwłokach, ułożonych w niezwykłej pozycji. To zaledwie początek trudnych do wyjaśnienia wydarzeń...
Przestępczość nie zna żadnych granic. Dlaczego policja miałaby je znać?
Uhonorowana nagrodą za najlepszą szwedzką powieść kryminalną 2011 roku!
„Szwedzcy autorzy powieści kryminalnych niezasłużenie pojawiają się nazbyt licznie na światowych listach bestsellerów. Jedynie dwaj z nich w oczywisty sposób kwalifikują się do ostatecznej rozgrywki w Champions League – Leif GW Persson i Arne Dahl” - „Expressen”
„Powieść czyta się jednym tchem. Dahl pisze paskudnie skutecznie” - „Göteborgs-Posten”
„Trzymająca w napięciu, świetnie skomponowana rozrywka” - „Helsingborgs Dagblad”
„Arne Dahl znów pokazuje, jak wspaniałym jest narratorem” - „Upsala Nya Tidning”
„Gdy Dahl pisał o Drużynie A, to była jakość; i teraz jest podobnie. Głuchy telefon to jedna z najbardziej wciągających lektur tego lata.” - Norra Västerbotten
Arne Dahl – krytyk literacki i redaktor, jeden z najwybitniejszych pisarzy kryminałów w Szwecji. Autor gorąco przyjętych przez polskich czytelników Snu nocy letniej, Mszy żałobnej, Ciemnej liczby i Wód wielkich.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-07-15

ISBN: 978-83-755-4799-3

Tytuł oryginalny: VISKLEKEN

Liczba stron: 528

Czarna Owca

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Tłumaczenie: Robert Kędzierski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...