Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Listy Maresi. Kroniki Czerwonego Klasztoru

Maria Turtschaninoff

Listy Maresi. Kroniki Czerwonego Klasztoru

34,90 zł

2050

 

Z całą wiedzą, którą udało jej się zdobyć w Czerwonym Klasztorze, Maresi wraca do swojej rodzinnej wioski. Chce założyć tam szkołę dla dziewcząt. Niestety, jej wysokie ambicje zderzają się z trudną rzeczywistością – Saru to miejsce naznaczone biedą i niewiedzą, gdzie dziewczyna jest kimś obcym, a jej czerwony płaszcz budzi nieufność nawet u jej matki.

Na każdym kroku czyhają nędza i głód, a przez wysokie podatki ludzie ledwo wiążą koniec z końcem. Maresi nie zgadza się, aby to pozostawić - użyje mocy, o której sama jeszcze nie wie, aby pomóc tym których kocha. Lecz czy będzie potrafiła w tym wytrwać, gdy w jej sercu pojawi się miłość?

Debit
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-06-19

Debit

Format: 38 x 207 x 145

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Patrycja Włóczyk

Autorka opowiada o serii

Cena pakietu

84,80 zł

5044

Cena pakietu

74,80 zł

4444

Cena pakietu

74,80 zł

4444

Cena pakietu

79,80 zł

4744

Cena pakietu

79,80 zł

4744

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...