Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim

Elżbieta Sitek-Wasiak

Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim

7.5

(51 ocen) wspólnie z

34,99

 

Pierwsza książka pokazująca policyjne kulisy walki z przestępczością zorganizowaną. W rozmowach z autorką generał Adam Rapacki opowiada, po co spotykał się z szefem mafii wołomińskiej, jak osobiście zatrzymywał „Nikosia”, dlaczego aż 10 lat polowano na „Baraninę”. Mówi o roli niektórych ludzi ze służb specjalnych w powstawaniu organizacji przestępczych, kulisach powstawania CBŚ i rozbijania mafii pruszkowskiej. Opowiada, jak łowcy głów tropili "Słowika" i Boguckiego, jak policjanci „kupowali” uran od rosyjskich gangsterów i o wielu nieznanych dotychczas operacjach. Generał opisuje, jak mozolnie wprowadzano nowe środki techniczne i skuteczniejsze prawo, opowiada o kłopotach ze świadkami koronnymi i sporach z prokuratorami, a także o tym, dlaczego kilkakrotnie był odsuwany ze stanowiska. Dlaczego naraził się lewicy? Czego od niego oczekiwali politycy PIS? Dlaczego odszedł z policji?
W szczerej, niepozbawionej emocji rozmowie, generał przedstawia swoją zawodową historię od szeregowca patrolującego ulice Warszawy, po generała, od studenta uciekającego na „lewizny” ze szkoły oficerskiej, po zastępcę komendanta głównego i wiceministra spraw wewnętrznych. Niepokorny to książka, która zawiera historie sensacyjne, kryminalne i polityczne, a wszystkie pochodzą z pierwszej ręki.
Elżbieta Sitek-Wasiak – autorka licznych publikacji o tematyce policyjnej, społecznej i prawnej, współautorka książki o początkach polskiej mafii Zabijałem dla mafii, była redaktor naczelna „Gazety Policyjnej”, dziennikarka miesięcznika „Policja 997”.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-06-19

ISBN: 978-83-801-5093-5

Liczba stron: 416

Czarna Owca

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...