Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Panie, spójrz na życie me samotne Pomoc duchowa dla wdów

Anna Machalica

Panie, spójrz na życie me samotne Pomoc duchowa dla wdów

19,89

 

Odejście do wieczności kogoś, z kim połączonym się było świętym węzłem małżeńskim, z kim stanowiło się jedno ciało, to bardzo trudny moment dla każdej kobiety. Ta książka ma stanowić duchową pomoc dla wdów, zarówno dla tych, które niedawno straciły swoich mężów, jak i tych, które żyją samotnie od dłuższego czasu. W pierwszej części znalazły się piękne, trafiające do serca rozważania, które pomagają odnaleźć sens i właściwą perspektywę w sytuacji utraty małżonka. W drugiej zaś sylwetki świętych i błogosławionych wdów, mogące stanowić inspirację do przynoszącego duchowe owoce, zgodnego z Bożą wolą przeżywania wdowieństwa.

„Wiem, że nie zapomnisz o swoim mężu, bo miłość cały czas przynosi ci o nim wspomnienia. Wiem, że nie będziesz udawała, że rozumiesz cierpienia, których przysporzyła ci jego zbyt szybka dla twego serca śmierć. Wiem, że mogą ci znów przytrafić się chwile, w których będziesz się, smucić i buntować z powodu jego odejścia. Może będziesz wątpiła, czy to, co robisz teraz w swoim życiu, jest ważne. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo nie rozumieć, wolno nam płakać, wątpić, walczyć. Jedyne, czemu musimy się sprzeciwiać, to rezygnacja z przyszłości, do której chciałaby nas namówić rozpacz”.
fragment książki

Anna Machalica jest germanistką, członkiem redakcji miesięcznika „Żywe Słowo”, autorką książki Święta Rita. Anioł nadziei.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2694-5

Liczba stron: 180

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 19,89 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...