Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piękne domy

Piękne domy

29,00

 

Książka-album: Piękne domy. Współczesne realizacje z różnych rejonów Polski

W książce zaprezentowane są domy jednorodzinne wybudowane w ostatnich latach w różnych rejonach Polski, które zdaniem Muratora warto pokazać jako ciekawe, dobre i inspirujące realizacje. Ciekawe pod względem architektury, wykończenia elewacji, wpisujące się w krajobraz, ale także z wygodnym, przemyślanym wnętrzem. Znajdziemy tam zarówno spektakularne realizacje, jak na przykład sławne już "Arka" czy "Edge", jak i domy wybudowane według projektów gotowych Muratora. Całość opatrzona jest pięknymi dużymi zdjęciami. Ważnym i bardzo przydatnym uzupełnieniem są krótkie notki o architektach prezentowanych domów.

33 realizacje z różnych rejonów Polski
269 zdjęć domów i wnętrz
Sylwetki znanych polskich architektów
Format albumu: 230 x 230 mm


Od wielu lat w każdym wydaniu Muratora pokazujemy przykłady nowo zbudowanych domów. Wyszukujemy je sami. Nasi fotografowie, redaktorzy i autorzy jeżdżą po Polsce, spędzając czasem długie godziny w podróży po to, by zobaczyć dom na własne oczy i porozmawiać z inwestorami. Wszystkie zawarte tu teksty to reportaże, notatki z autentycznych spotkań z architekturą i jej mieszkańcami, zapisy wrażeń. Nie byłoby tych prezentacji, gdyby właściciele nie zechcieli zaprosić nas do swoich domów. Mamy jednak szczęście: na magiczne hasło "Murator" drzwi się otwierają. Bardzo za to bohaterom naszych opowieści dziękujemy. Z biegiem lat liczba reportaży rośnie. W ten sposób powstaje kronika polskich domów, tego jak budujemy, jak mieszkamy. W tej książce zebraliśmy 33 prezentacje z ostatnich lat. Są tu zarówno awangardowe realizacje, jak i domy zbudowane na podstawie projektów gotowych. Są budynki ultranowoczesne i interesujące nawiązania do tradycji. Domy projektowane przez popularnych architektów i "występujące" potem w telewizyjnych serialach. I nikomu poza Czytelnikami Muratora nieznane, schowane gdzieś w górach, nad morzem czy w podwarszawskim lesie. Rozmaite. Nie ma bowiem jednego trendu, który powszechnie obowiązuje. Domy, które w Polsce się buduje reprezentują różne style, aspiracje i potrzeby. Czytając opisy, można się przekonać, z czego te różnice wynikają. Każdy kształt budynku może mieć swoje uzasadnienie; bywa odpowiedzią na warunki lokalizacji i otoczenie, odbiciem szczególnych marzeń lub pasji inwestorów albo wynikiem oryginalnej wizji projektanta. Żadna inny rodzaj architektury nie jest tak związany z człowiekiem i jego indywidualnością jak dom. Dlatego domy są tak różne, jak ludzie.

Murator
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-647-6166-9

Liczba stron: 216

Format: 230x230mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...