Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Po ojcu Opowiadania, przypowieści i syndromy

Sachs Adam Ehrlich

Po ojcu Opowiadania, przypowieści i syndromy

6.4

(8 ocen) wspólnie z

29,99

 

Zbiór stu siedemnastu krótkich opowiadań, których tematem są relacje między ojcem a synem. Poszczególni bohaterowie miotają się między skrajnym oddaniem a skrajną niechęcią. Jedni skłonni są do największych poświęceń w imię ojcowskiej miłości i synowskiego przywiązania. Inni robią wszystko, aby zerwać stosunki i zapomnieć o rodzinnych powinnościach w dążeniu do własnego szczęścia i wolności.
Synowie albo buntują się za wszelką cenę przeciw decyzjom podjętym przez ojców, albo z głęboką pokorą poddają się ich wyrokom. Ojcowie albo gotowi są oddać życie za synów, albo traktują ich jak własność. Relacje ojciec–syn okazują się polem okrutnej walki lub sanktuarium ślepej miłości jak świat długi i szeroki: w Las Vegas, Pradze, Austrii, Tunezji, Japonii, Paryżu, Ameryce, na Kaukazie, w czasach dawnych i współczesnych. Miniaturki literackie, mające charakter kolejnych odsłon przewodniego tematu, odmalowują to z niezwykłą sugestywnością, również w czytelniku budząc skrajne reakcje – od grozy po rozbawienie.
Adam Ehrlich Sachs – studiował nauki o atmosferze na uniwersytecie Harvarda, współpracował z tamtejszym czasopismem satyrycznym „Harvard Lampoon”. Jego utwory ukazywały się m.in. na łamach „New Yorkera”, „n+1” i magazynu „McSweeney's”. Po ojcu to jego debiut książkowy. Mieszka z żoną w Somerville w stanie Massachusetts.

Czarna Owca
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-801-5406-3

Tytuł oryginalny: Inherited Disorders. Stories, Parables, and Problems

Liczba stron: 238

Format: 130x230mm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...