Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pod parasolem marzeń

Tarasek Mariola Tamara

Pod parasolem marzeń

 

„Pod parasolem marzeń” to poetycka podróż zarówno w sensie geograficznym, jak i emocjonalnym. Swoją wymową i charakterem nawiązuje do słów Josepha Conrada „Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca”. Nie brakuje tu lirycznych pejzaży, malowanych delikatną, sprawną kreską Tamary Marioli Tarasek. Autorka ma na swoim koncie już trzy tomiki wierszy: „W zmowie z Aniołami” (o charakterze refleksyjnym) z 2014 r., „W stronę słońca” (impresje z podróży) i „Pocałunki słońca” (również impresje z podróży) z 2015 r. Jak sama twierdzi, „Pod parasolem marzeń” jest podsumowaniem jej dotychczasowej twórczości literackiej i fotograficznej, co zostało zaakcentowane ilustrowanym, pięknym wydaniem w twardej oprawie.

Kaligrafia
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-937-9559-8

Liczba stron: 108

Format: 15.4x21.4

Cena katalogowa: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...