Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Polacy w dziejach Peru Los polacos en la historia del Peru

Polacy w dziejach Peru Los polacos en la historia del Peru

32,00

 

Książka Polacy w dziejach Peru ma tę wielką zaletę, że jest zestawieniem historycznego udziału polskiej społeczności i przedstawieniem nieocenionego wkładu wybitnych polskich emigrantów, którzy osiedlali się w najróżniejszych miastach i regionach Peru, integrując się w pełni z miejscowym społeczeństwem, ofiarując społeczności peruwiańskiej swoje wartości kulturowe, a jednocześnie zachowując wspomnienia i tradycje kraju pochodzenia.

Należy podkreślić, ze wielu obywateli polskich, którzy zadomowili się w Peru, przyczyniło się w znaczący sposób do rozwoju kraju w różnorodnych dziedzinach, takich jak: inżynieria, medycyna, archeologia, edukacja techniczna, nauki przyrodnicze, etnohistoria oraz architektura. Warto też wyróżnić wartościowy wkład archeologów oraz podróżników polskich we współczesnych czasach, którzy rozpowszechnili historię Peru, przyczyniając się do wzrostu turystyki w związku z doniosłymi odkryciami archeologicznymi oraz odkryciami wyjątkowych miejsc przyrodniczych, takich jak np. Canon Colca. Obecność Polski w Peru pozostaje również uwieczniona poprzez działania społeczne, edukacyjne oraz religijne różnych polskich formacji katolickich w wielu regionach Peru, a w szczególności poprzez wyróżniającą się pracę błogosławionych męczenników franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.
Alberto Salas Barahona
Ambasador Peru w Polsce

Wydawnictwo Naukowe UMK
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-231-4227-0

Liczba stron: 222

Format: 160x230mm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...