Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pułapki Czasu Tom 1 Klątwa pieczęci

Ewa Rosolska

Pułapki Czasu Tom 1 Klątwa pieczęci

4.7

(6 ocen) wspólnie z

35,00

 

Pułapki Czasu – to cykl tajemniczych opowieści i zdarzeń ukrytych w dziejach Leszna i jego okolic. Na pozór zwyczajna historia zwyczajnego miasta ujawnia niezwykłe zdarzenia, przeżywane przez niezwykłych ludzi. Czy to możliwe? Przekonajcie się, wkraczając do lochów miejskiej biblioteki, gdzie rozpoczyna się seria niecodziennych przypadków. Dotrzymajcie kroku nastoletnim bohaterom, którzy wspierani przez dorosłych próbują rozwikłać zagadkę wędrówek w czasie. Czy im się to uda? Czy historia ujawni swoje sekrety? Jaką zapłatę trzeba będzie uiścić, by wydostać się z matni pułapek czasu?

T. 1. Klątwa pieczęci

Dwoje przyjaciół ze szkoły, rudowłosa Julka i „kujon” Oliwier, przez przypadek trafiają na tajemniczy odcisk na cegle w lochach miejskiej biblioteki. Zostają wciągnięci przez wir czasu i poznają XVIII-wieczną historię swojego miasta oraz pobliskiego zamku. Najpierw jednak muszą zmierzyć się z tajemnicą trzech szkieletów, które – wydawać by się mogło – strzegą przejścia w czasie. Kim byli zamurowani ludzie? Dlaczego spotkał ich taki lis? Akcja tomu I zawiedzie czytelnika do zamku w Rydzynie.

Opowieść miejscami jest mroczna i straszna, ale nie brak w niej także humoru ani zabawnych sytuacji. To powieść dla lubiących tajemnice i sekrety, dla tych wszystkich, którzy wierzą, żę nierzeczywiste zdarzenia mogą stać się naszym udziałem.

Wydawca: Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie

Wydawnictwo Edukacyjne
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-616-8115-1

Liczba stron: 330

Format: 140x210mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...