Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rekrutacja i selekcja personelu

Marek Suchar

Rekrutacja i selekcja personelu

59,00

 



Znaleźć, przyciągnąć i wybrać najlepszych kandydatów!

Jakie błędy są najczęściej popełniane w procesie rekrutacji?
Skąd czerpać informacje o kandydatach?
Jakimi metodami można weryfikować ich umiejętności?
Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z każdą z metod rekrutacyjnych?
Co zrobić, żeby nie odrzucić najlepszych kandydatów na wstępie?
Kiedy warto korzystać z pomocy zewnętrznej firmy rekrutacyjnej?

Skuteczność w rekrutacji i selekcji wiąże się ze szczególną kombinacją osobistych uzdolnień z dobrą znajomością psychologii oraz bogatym doświadczeniem życiowym i zawodowym. Przestudiowanie przebiegu procesów rekrutacji i selekcji w ich różnych praktycznych wariantach, uważna analiza metod i narzędzi w nich wykorzystywanych pozwoliły na opisanie rekrutacji jako zbioru rozmaitych procedur skutecznego działania. Warto zapoznać się z tymi procedurami i nauczyć się nimi posługiwać, aby działać skutecznie, niezależnie od posiadania szczególnych, osobistych talentów rekrutacyjnych.

Każdy, kto zrozumie istotę tych procedur oraz nauczy się rzetelnie i skutecznie je przeprowadzać, ma szansę osiągnąć w rekrutacji sukces.

W najnowszym, czwartym wydaniu wprowadzono do tekstu książki wiele zmian wynikających z konieczności uwzględnienia dynamicznego rozwoju dziedziny, jaką jest rekrutacja i selekcja personelu. Zmiany te dotyczą zwłaszcza wykorzystania Internetu w rekrutacji i selekcji, a także najnowszych trendów i tendencji w tej dziedzinie. Najważniejszymi z nich są globalizacja, posługiwanie się przez rekruterów stale rozwijanymi nowoczesnymi narzędziami informatycznymi, a także coraz pełniejsze korzystanie z nowych narzędzi komunikacji.

C.H. Beck
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-812-8694-7

Liczba stron: 132

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...