Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sun Tzu pod Gettysburgiem Ponadczasowe mądrości sztuki wojennej

Alexander Bevin

Sun Tzu pod Gettysburgiem Ponadczasowe mądrości sztuki wojennej

7.0

(3 oceny) wspólnie z

39,00

 

To studium jest pozycją obowiązkową dla wszystkich fascynatów strategii i taktyki wojennej.
"Publishers Weekly"
Powinna zadowolić entuzjastów strategii i taktyki.
"Wall Street Journal"
Wnikliwa analiza historyczna (…) tego, co odróżnia wilki od owiec w wielkiej grze wojennej.
"Kirkus Reviews"

Wielki chiński mędrzec i strateg - Sun Tzu - stworzył jedyne w swoim rodzaju dzieło. O Sztuce wojny, traktacie będącym kompleksową analizą zasad militarnych, słyszeli wszyscy miłośnicy skutecznych strategii, przydatnych na placu boju oraz w codziennym życiu. Opracowanie, które trzymasz w ręku, daję okazję, by przyjrzeć się wielkim kampaniom i dowiedzieć, czy ich dowódcy stosowali się do uniwersalnych zasad Sun Tzu.

Ta fascynująca książka przybliża kluczowe operacje wojskowe czasów nowożytnych, począwszy od bitew, które zapewniły niepodległość Stanom Zjednoczonym Ameryki (pod Saratogą w 1777 roku i pod Yorktown w 1781 roku), przez starcia o kluczowym znaczeniu (bitwy pod Waterloo w 1815 roku i pod Gettysburgiem w 1863 roku), aż po kampanię wojny koreańskiej w 1950 roku. To studium przypadku dziesięciu największych bitew i kampanii, które można było wygrać dzięki czerpaniu z krynicy mądrości Sztuki wojny Sun Tzu.

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-246-4474-2

Liczba stron: 296

Format: 15.7x23.3

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...