Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Święta Hildegarda z Bingen Medycyna dla kobiet

Claus Schulte-Ubbing

Święta Hildegarda z Bingen Medycyna dla kobiet

34,90

 

Doktor Claus Schulte-Übbing to monachijski lekarz-ginekolog, słynny znawca medycznych teorii św. Hildegardy z Bingen. Metody te praktykuje z sukcesami od wielu lat w pracy klinicznej oraz w prywatnej praktyce lekarskiej, uchodząc w tej dziedzinie za prawdziwy autorytet.

Jak dawną wiedzę wykorzystać w leczeniu współczesnych chorób?

Współczesne kobiety na skutek zwiększonego tempa życia, szkodliwych substancji na których działanie są narażone czy też środków hormonalnych, które przyjmują, narażone są na wiele dolegliwości i chorób, które rzadko tylko dotykały ich babć. Coraz więcej pań miewa problemy z zajściem w ciążę, prawidłowym cyklem miesięcznym czy choćby z cerą. Tradycyjna medycyna bywa wobec tych problemów bezradna (często również dlatego, że skupia się na leczeniu skutków, a nie przyczyn problemów) – medycyna Hildegardy jednak oferuje po ponad 900 latach od śmierci świętej z Bingen całościowy program, który nie tylko pomoże uporać się z wieloma kobiecymi problemami natury medycznej, ale także pozwoli gruntownie przebudować wszystkie sfery życia, aby stało się zdrowsze i bardziej szczęśliwe.

W książce Św. Hildegarda. Medycyna dla kobiet dr medycyny Claus Schulte-Uebbing wspierając się na swojej wieloletniej praktyce lekarskiej, w której z powodzeniem obok metod tradycyjnych posiłkuje się medycyną św. Hildegardy, przedstawia proste rozwiązania, które każda kobieta może wykorzystać jako szybką pomoc w wielu dolegliwościach, a także całościowy program zdrowego życia.

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-619-8966-0

Tytuł oryginalny: Hildegard-Medizin zum Frauen

Liczba stron: 448

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...