Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Zdjęcie proces tworzenia Opowieść o fotografii od pomysłu do obrazu

David Chemin

Zdjęcie proces tworzenia Opowieść o fotografii od pomysłu do obrazu

7.2

(15 ocen) wspólnie z

59,90

 

Zdjęcie: proces tworzenia to książka ukazująca pomysły, techniki i proces tworzenia, które doprowadziły do powstania ostatecznych wersji wszystkich zamieszczonych w niej fotografii. David duChemin zaprezentował cztery serie zdjęć, z których każda składa się z około 30 obrazów. Są to kadry wykonane w Wenecji, Kenii, Islandii i na Antarktydzie, opatrzone kompletnymi komentarzami autora. DuChemin opowiada o swoich motywacjach i o kreowaniu poszczególnych obrazów, zaczynając od pomysłu, poprzez komponowanie kadru, a na komputerowej obróbce zapisanego pliku kończąc.
Wszystkie te szczegóły i opisy sposobów powstawania zaprezentowanych fotografii otworzą przed tobą nowe możliwości robienia lepszych i bardziej poruszających zdjęć.

Zdjęcia Davida przypominają mi dzieła Bressona oparte na koncepcji decydującego momentu. Zwłaszcza jego kolekcja zdjęć z Wenecji emanuje zaskakującą prostotą kompozycji. Znaczenie koncepcji właściwego momentu David akcentuje nastrojem i kolorem (lub jego brakiem). Patrząc na te obrazy, mam apetyt na więcej.
Cieszę się, że David duChemin inaczej postrzega świat niż ja. Potrafię docenić i szanuję jego wrażliwość. Mam nadzieję, że czytelnicy podzielą moje odczucia. I że ta książka zainspiruje ich do tworzenia własnych zdjęć oraz doskonalenia umiejętności z tą samą intensywnością i z tak samo głębokimi emocjami, jakie wyraża David.

Art Wolfe

Galaktyka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-9263-8

Tytuł oryginalny: The Print and the Process: Taking Compelling Photographs from Vision to Expression

Liczba stron: 208

Format: 25.8x20.2

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...