Menu

Grzegorz Łuczkiewicz

Książka "Lunch z ludźmi sukcesu. 52 spotkania z tymi, którzy zmieniają świat" Financial Times Z KIM SPOŚRÓD WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE CHCIAŁBYŚ PÓJŚĆ NA LUNCH? Spotkaj się z największymi osobistościami ze świata sztuki, biznesu, mody, polityki i sportu. To niepowtarzalna okazja, żeby się dowiedzieć, na czym polega tajemnica ich sukcesu. • Dlaczego Jeff Bezos pracuje przy zwykłym tanim biurku? • Jak wygląda lunch w „standardzie Ryanaira” z dyrektorem generalnym Michaelem O’Learym? • Jak to możliwe, że szef największego towarzystwa ubezpieczeniowego uprawia jeden z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie? • Jak George Soros zarobił miliard funtów w ciągu jednego dnia? • Co wspólnego z gwiazdą rocka ma Steve Wozniak? • Dlaczego Dolce i Gabbana nie sprzedają ubrań za gotówkę, a założycielka marki Jimmy Choo osobiście farbuje buty celebrytom? „Financial Times” zaprasza na Lunch z ludźmi sukcesu – gość wybiera restaurację, a wydawca reguluje rachunek. Rozmówcy rozluźniają się przy obiedzie i butelce wina, pozwalając sobie na otwartość, autentyczność, a nawet niedyskrecję. Jakie sekrety zdradzili? Którą restaurację wybrali? Co zamówili? Wszystko jest jawne. Poznaj wielkie nazwiska od bardziej osobistej strony i zainspiruj się historią ich sukcesu. KULTOWA RUBRYKA PO RAZ PIERWSZY PO POLSKU
Książka Roberta A. Jensena "Gdy opadnie kurz. Czego praca przy katastrofach nauczyła mnie o życiu" O TYCH TRAGEDIACH MÓWILI WSZYSCY. TYLKO ON WIE, CO WYDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ. Gdy gdzieś na świecie dochodzi do katastrofy, na miejscu pojawia się Robert A. Jensen, szef Kenyon International, jedynej firmy, która zajmuje się zarządzaniem skutkami wielkich katastrof. Pracował przy zniszczeniach po atakach na World Trade Center, zamachach bombowych na Bali, tsunami w Tajlandii, pożarze Grenfell Tower, huraganie Katrina, a także największych katastrofach samolotowych, bo abonament w jego firmie ma wykupionych ponad 75 procent wszystkich linii lotniczych na świecie. Jensen identyfikuje ofiary, szuka schronienia dla ocalałych i odnajduje rzeczy należące do zmarłych (a czasami skarby, gdy na przykład na pokładzie samolotu, który się rozbił, znajdowały się diamenty i obraz Picassa). W książce Gdy opadnie kurz nie tylko zdradza kulisy tego, jak stał się najlepszy w wykonywaniu najtrudniejszego zawodu na świecie, ale też otwarcie dzieli się tym, jaką cenę musi płacić za pracę na krawędzi życia i śmierci. "Gdy opadnie kurz. Czego praca przy katastrofach nauczyła mnie o życiu" - reportaż Jensena Robert A. Jensen to ekspert ds. zarządzania kryzysowego. Ukończył studia na wydziale kryminologii ze specjalizacją egzekwowanie prawa. Podczas swojej 10-letniej służby wojskowej był dowódcą 54. Kompanii Kwatermistrzowskiej – Spraw Pogrzebowych. Przewodził firmie Kenyon International Emergency Services, która od stu lat zabezpiecza miejsca kataklizmów i katastrof. Wraz z końcem 2021 roku ustąpił ze stanowiska prezesa. Był zaangażowany w działania naprawcze podczas licznych międzynarodowych kryzysów na dużą skalę, zazwyczaj ataków terrorystycznych, śledztw karnych i cywilnych, klęsk żywiołowych i niezliczonych wypadków transportowych – z których większość wiąże się z utratą życia na dużą skalę. Pracował na miejscu takich katastrof jak atak na World Trade Center 11 września 2001 roku, huragan Katrina w 2005 roku, trzęsienie ziemi na Haiti w 2010 roku. Jensen regularnie jest proszony przez media o komentarze na temat katastrof, kryzysów i ich następstw. Wypowiadał się m.in. w sprawie bombardowania Oklahoma City, ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku, bombardowania siedziby ONZ w Iraku, huraganu Katrina, azjatyckiego tsunami w 2004 roku, trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku, pandemii COVID-19 i wielu katastrof lotniczych.
LEKTURA OBOWIĄZKOWA dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, CZYM BYŁA, JEST I MOŻE SIĘ STAĆ MEDYCYNA. Jakich niezwykłych odkryć dokonano w Wolsztynie pod Poznaniem? Kto był pierwowzorem głównego bohatera serialu The Knick? W jaki sposób medycyna ocaliła rozgrywki futbolu amerykańskiego? Jaka przyszłość czeka medycynę w dobie sztucznej inteligencji? Doktor David Schneider – jeden z najlepszych chirurgów barku i łokcia na świecie – odkrywa przed czytelnikami niezwykłą historię medycyny i jej związki z nauką, filozofią i polityką. W fascynujący sposób przedstawia kolejne punkty przełomowe: pierwsze badania anatomiczne, wynalezienie chirurgii, narodziny antyseptyki i anestezji, odkrycie antybiotyków czy skonstruowanie rozrusznika serca. Opowiada też fascynujące losy tych, którzy doprowadzili do tych przełomów – Johna Huntera, Josepha Listera, Roberta Kocha, Williama Halsteda czy Earla Bakkena. Schneider nie tylko ukazuje barwne życiorysy i niezwykłe odkrycia, ale też zadaje ważne pytania o przyszłość medycyny. Przez 295 pokoleń człowiek, który zachorował, musiał polegać przede wszystkim na sobie. Dopiero od pięciu pokoleń możemy liczyć na prawdziwą pomoc ze strony lekarzy. Ta książka opowiada historię ludzi, którzy stworzyli współczesną medycynę. „Zuchwała i zniewalająca, błyskotliwa i pełna informacji. Znakomita zawsze, a często pełna czarnego humoru”. „The Wall Street Journal”
OSTRY DYŻUR BEZ ZNIECZULENIA Wykonali pionowe cięcie wzdłuż środka klatki piersiowej, przytykając kauter do naczyń krwionośnych, które skwierczały i dymiły maleńkimi smużkami. Potem przepiłowali mostek, ścierając z ostrza piły okruszki kości i krew. Rozchylili klatkę piersiową i ukazało się – po raz pierwszy – jej bijące serce. Teraz mogli zobaczyć igłę. Frank Huyler – doświadczony lekarz medycyny ratunkowej z Nowego Meksyku i znakomity pisarz w jednej osobie – z bezwzględną precyzją ukazuje realia pracy na ostrym dyżurze. Razem z nim obserwujemy, jak chirurdzy wiertarką (zupełnie podobną do tych używanych na budowie) przewiercają złamaną kość, by ją nastawić. Patrzymy, jak lekarz zszywa policzek młodej kobiety rozcięty na pół szkłem butelki. Ściskamy w dłoni serce chłopca przebite kulą w ulicznej strzelaninie. Igła w sercu to zbiór przejmujących migawek z miejsca, w którym codziennie ważą się losy setek pacjentów, gdzie jedni znajdują wyzdrowienie, a innych – czeka śmierć. Niesamowity talent pisarski Huylera sprawi, że płukanie żołądka, migotanie komór czy operacja na otwartym sercu przestaną być dla was czymś abstrakcyjnym i dosłownie staną wam przed oczami. „Ta książka wcale nie jest ładna, w ogóle. Ale jest piękna”. PostBulletin.com
Esport i wszystko, co musisz o nim wiedzieć. Przewodnik po świecie gamingu. Gaming przebył długą drogę: od podwórek, gdzie pstrykało się kapslami, po wielkie hale sportowe po brzegi wypełnione fanami najciekawszych gier wideo i nowych technologii. Dziś esport wart jest miliardy dolarów. Profesjonalni gracze stali się gwiazdami zarabiającymi miliony, a ich zmagania śledzą setki tysięcy fanów na całym świecie. Dzięki wirtualnemu światu zyskali sławę i zbili prawdziwe fortuny. Od Call of Duty do Counter Strike’a, od Fify do Fornite’a – całe pokolenie gamerów zmieniło granie w gry wideo z rozrywki w intratny zawód. Ale patrząc na wciąż rozwijającą się branżę, trudno nie zadawać sobie pytań: - Ile tak naprawdę zarabiają najlepsi gracze? - Czym dokładnie jest gaming i czy rzeczywiście jest to sport? - Jak rozwinęła się branża i jaką drogę przeszli zawodnicy? - Czy jeśli uprawia się ten sport, trzeba przejść na emeryturę w wieku 23 lat? - Jak wystartować w jednych z najtrudniejszych zawodów w świecie?