Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Baśnie polskie Pierścień orlicy

Liliana Bardijewska

Baśnie polskie Pierścień orlicy

19,90

 

Dawno, dawno temu, a nawet jeszcze dawniej, w samym sercu Mazur nad jeziorem Śniardwy, żył sobie młody rybak Mikołaj. Mieszkał wraz z matką i psem Brytanem w niewielkiej chacie na skraju lasu i co dzień o wschodzie słońca wypływał swoją łodzią, by zarzucić sieci…

Młody rybak miał dobre i pełne odwagi serce. Razu pewnego dopomógł rojowi pracowitych pszczół i zranionemu w skrzydło orłowi. Za swój szlachetny czyn został sowicie wynagrodzony, ale dzielny młodzieniec niczego nie pragnął dla siebie, wolał sprawiać radość innym. W tym właśnie odnalazł sekret prawdziwego szczęścia. Przeczytajcie sami tę piękną historię.

Odbiorcy
– dzieci, które zachwycą się piękną opowieścią o dzielnym rybaku i pierścieniu orlicy.
– rodzice, którzy podarują dzieciom klasyczną baśń polską.

Dlaczego warto nabyć tę książkę
– przenosi młodego czytelnika w czarujący świat klasycznych baśni.
– dołączona do niej płyta CD z urzekającym słuchowiskiem wzbogaci odbiór opowieści.
– jej przepiękne ilustracje przemawiają do wyobraźni nie tylko małego odbiorcy.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-766-0878-5

Liczba stron: 36

Format: 205x225mm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...