Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych

Dave Thompson

Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych

39,90

 

Ich przygoda rozpoczęła się 45 lat temu.
14 muzyków, 19 albumów studyjnych i ponad 100 milionów sprzedanych płyt.
Do dziś grupa Deep Purple pozostaje prawdziwym gigantem rocka.

Deep Purple. Smoke on the Water. Opowieść o dobrych nieznajomych to pierwsza od dłuższego czasu książka traktująca o tej wybitnej grupie. Całościowe spojrzenie na karierę Deep Purple pozwoli uchwycić żywy obraz sceny muzycznej otaczającej i kształtującej zespół. Opowieść o dobrych nieznajomych to także porywająca historia o tym, jak muzyka Deep Purple na zawsze odmieniła oblicze rocka.

W podróży przez burzliwe losy zespołu towarzyszyć nam będą sami artyści, ich przyjaciele oraz fani. Rolę przewodnika obejmie autor bestsellerowych biografii muzycznych, Dave Thompson.

Dave Thompson – autor szczegółowych i cieszących się niezwykłą popularnością książek o artystach tego formatu co Kurt Cobain, John Travolta czy David Bowie.

To nie tylko jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie rock and rolla. Jest znany z dzikiego i bezlitosnego pisarstwa, jednocześnie cechującego się nieodpartym urokiem i finezją. Były menedżer The Rolling Stones przyrównał go do Sherlocka Holmesa, specjalisty od tropienia nikomu nieznanych faktów. W 1998 roku magazyn „MOJO” włączył go do piątki najważniejszych autorów piszących o muzyce rockowej.

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2013-06-04

ISBN: 978-83-792-4000-5

Tytuł oryginalny: Smoke on the Water: The Deep Purple Story

Liczba stron: 448

Format: 150x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...