Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Diamentowa karoca

Boris Akunin

Diamentowa karoca

7.6

(148 ocen) wspólnie z

36,90

Pamięci wieku XIX!

Kiedy literatura była wielka, wiara w postęp – bezgraniczna, a zbrodnie popełniano i wykrywano ze smakiem tudzież elegancją...

Rosja, maj roku 1905. Trwa wojna z Japonią. Losy wojny i rewolucji przechylić chce nieuchwytny japoński dywersant, zwany Akrobatą. Nieubłaganie tropi go cywilny doradca rządowy do spraw bezpieczeństwa kolei Erast Pietrowicz Fandorin. „Łowca ważek", jak sam siebie nazywa, świetnie wie, kto go ściga. I chciałby mu powiedzieć coś bardzo ważnego...

Japonia, maj roku 1878. Z rąk zamachowców ginie twórca nowoczesnej Japonii, potężny minister Okubo. Dopaść sprawców zbrodni próbuje młody rosyjski dyplomata z Jokohamy, Erast Pietrowicz Fandorin. Choć nie ma pojęcia o Japonii i nie zdoła ukarać zabójców ministra, pozna kraj, który pokocha, znajdzie największą miłość swego życia i czeka go spotkanie z mędrcem, który zdołał wzbić się myślą ponad dobro i zło…

Boris Akunin (Grigorij Szałwowicz Czchartiszwili), ur. w 1956 r. w Gruzji. Japonista, tłumacz, autor znanych serii powieści „Przygody Erasta Fandorina“, „Przygody siostry Pelagii“, „Przygody magistra“, „Gatunki“. Był nominowany do nagrody Bookera i otrzymał tytuł Rosyjskiego Pisarza Roku. „Azazel“ i „Gambit turecki“ zostały przeniesione na ekran. Książki Borisa Akunina przetłumaczono na 35 języków i wydano w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-794-3797-9

Liczba stron: 720

Świat Książki

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Tłumaczenie: Jan Gondowicz

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...