Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fałszerz, agentka i konstruktor bomby

Alex Capus

Fałszerz, agentka i konstruktor bomby

6.4

(32 ocen) wspólnie z

29,90

 

Felix, Laura i Emile spotykają się tylko raz: w listopadzie 1924 roku na dworcu głównym w Zurychu, gdzie zaczyna się ta historia. Potem ich drogi prowadzą w różnych kierunkach, a mimo to pozostają w osobliwy sposób powiązane ze sobą.
Młody pacyfista Felix Bloch studiuje fizykę atomową u Heisenberga w Lipsku, ucieka w 1933 roku do USA i trafia do Los Alamos, gdzie ma pomagać Robertowi Oppenheimerowi przy budowie bomby atomowej.
Zbuntowana córka muzyka Laura d'Oriano próbuje swoich sił jako śpiewaczka, ale ponieważ brak jej talentu, daje się zwerbować do wywiadu.
Student akademii sztuk pięknych Emile Gilliéron podąża za Schliemannem do Troi, rysuje wazy i odrestaurowuje freski, na życzenie sporządza też reprodukcje i wkrótce stwierdza, że kopię od falsyfikatu dzieli tylko krok.
Alex Capus po mistrzowsku snuje opowieść o trojgu bohaterach mimo woli, którzy – zmuszeni do rezygnacji z marzeń i nadziei – pomimo porażek triumfują.
Alex Capus, szwajcarski pisarz urodzony w Normandii. Na uniwersytecie w Bazylei studiował historię, filozofię i etnologię. Pracował jako dziennikarz dla kilku dzienników szwajcarskich oraz jako korespondent krajowy Szwajcarskiej Agencji Prasowej w Brnie. Mieszka w Olten z żoną i pięciorgiem dzieci. Nakładem Świata Książki ukazała się jego powieść Leon i Luiza.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3647-7

Tytuł oryginalny: Der Fälscher, die Spionin und der Bombenleger

Liczba stron: 272

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...