Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gdzie się podziały tamte prywatki

Marek Gaszyński

Gdzie się podziały tamte prywatki

3990

 

Marek Gaszyński to chodząca encyklopedia historii muzyki rozrywkowej. O swoich muzycznych miłościach napisał chyba wszystko.

Ta książka jest barwną podróżą po jego życiu. Autor opisuje czasy swojej młodości, kiedy, jak sam mówi, krążył, trochę się bawił, trochę broił, sporo pracował oraz czasy, kiedy był już znanym radiowcem. Razem z Markiem Gaszyńskim zwiedzamy z szarą, rozkopaną Warszawę z portretami wodzów na ścianach, plaże w Ustce i Cetniewie, Operę Leśną w Sopocie, gramy w brydża, pijemy góralską wódeczkę z pieprzem w Halamie, bawimy się na legendarnych dancingach u Kmicica w Zakopanem i tańczymy w warszawskiej Stodole.

Ale przede wszystkim spotykamy plejadę znanych piosenkarzy, kompozytorów, muzyków, polityków i osobistości lat 60., 70. i późniejszych.

Dzięki tej książce mamy niepowtarzalną okazję stać się świadkami doniosłych wydarzeń i barwnych lat, ale też przeżyć, zwykłej pracy i codzienności jednej z legend Polskiego Radia.

Świat Książki
Oprawa miękka

Świat Książki

Format: 135x215

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2022

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...