Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Jego świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI

Gianluigi Nuzzi

Jego świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI

5.9

(15 ocen) wspólnie z

39,90

 

Co naprawdę dzieje się za murami Watykanu – ciemne interesy i pałacowe spiski
Książka opowiada o historiach, ludziach i lękach, które dzielą dziś Kościół i w które wciągnięte są Włochy i włoska polityka, także polityka rządu Montiego. Listy Vigano, który zaoszczędziwszy miliony dla Watykanu, został zmuszony do dymisji, prywatne darowizny, niewiarygodne działania śledcze watykańskich agentów 007 na terytorium Włoch, prawda o Legionistach Chrystusa i pedofilii – te i inne historie przedstawione przez Nuzziego brzmią niczym kolejne rozdziały thrillera.
To nie zdarzyło się wcześniej nigdy. Nikomu nie udało się dostać do pokojów papieskich i przeczytać poufnych not, setek dokumentów, które odsłaniają codzienną niestabilność Kościoła – od bardzo mało przejrzystych interesów po pałacowe spiski.
Gainluigi Nuzzi urodził się w Mediolanie w roku 1969. Współpracował z dziennikiem „Corriere della Sera”, następnie jako specjalny korespondent dla „Panoramy” i „Libero”. Od roku 1994 śledzi najważniejsze śledztwa sądowe dotykające polityki i finansów. Autor bestsellera na temat skandalu Instytutu Dzieł Religijnych (watykańskiego banku) i spółki akcyjnej Enimont Vaticano S.p.A. („Watykan SA”).

Czarna Owca
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-09-25

ISBN: 978-83-755-4594-4

Tytuł oryginalny: SUA SANTITA. LE CARTE SEGRETE DI BENEDITTO XVI

Liczba stron: 304

Czarna Owca

Format: 20.3x13.5

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Piotr Laskowski, Sebastian Matuszewski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...