Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kamienne kręgi w Polsce Przewodnik praktyczny oraz ezoteryczny

Kamienne kręgi w Polsce Przewodnik praktyczny oraz ezoteryczny

54,55

 

Ta książka to owoc zamiłowania autorów i już ponad trzydziestoletniej pracy nad ostatecznym ustaleniem wszystkich „oryginalnych” stanowisk kamiennych kręgów, jakie znajdują się lub znajdowały na Pomorzu, ale nie tylko. Celem autorów było przedstawienie wszystkich historycznych stanowisk kręgów kamiennych znajdujących się na terenie współczesnej Polski, ich jak najdokładniejszej lokalizacji - tak, aby kolejni badacze i pasjonaci mogli odnaleźć nie tylko kręgi, które są znane, kręgi, po których zostało niewiele, ale także te miejsca, gdzie po kręgach nie pozostało zupełnie nic. Co jeszcze istotne, przedstawione są tutaj również stanowiska jeszcze formalnie nieodkryte, gdzie kręgi spoczywają pod warstwą ziemi i czekają czasu, gdy ktoś odważny poważnie potraktuje zawarte w tym przewodniku informacje i postanowi je sprawdzić empirycznie.
Ten przewodnik ma dwojaki charakter. Z jednej strony podane są dokładne lokalizacje wszystkich stanowisk, opis tras dojazdu i dojścia, mapy z dokładnym wskazaniem lokalizacji oraz zdjęcia ze stanowisk, które ocalały, a nawet takie, z których ocalał choćby jeden głaz, załączone są też szkice wszystkich stanowisk wykonane przez autorów za pomocą taśmy mierniczej i busoli. Z drugiej strony, tak się złożyło, że autorzy potrafili zlokalizować, zweryfikować i „odtworzyć" wygląd wszystkich stanowisk kręgów kamiennych, jakie oryginalnie zostały zbudowane na terenie współczesnej Polski. To wszystko też zamieszczają w tym przewodniku, łącznie z mapami i szkicami wszystkich stanowisk, po których nie pozostał żaden ślad.
Na koniec autorzy weryfikują stanowiska, które były wzmiankowane historycznie jako „kamienne kręgi”, a w rzeczywistości nimi nie były, gdyż mylnie tak określono inne formacje kamienne.
Przewodnik zawiera opis 28 + 2 stanowisk oryginalnych kamiennych kręgów w Polsce. Autorzy chcieliby podkreślić, że ten przewodnik to jedyne tak kompleksowe i pełne opracowanie wszystkich stanowisk kamiennych kręgów istniejących w Polsce.

Warszawska Firma Wydawnicza
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788380113688

Liczba stron: 200

Format: 17.0x24.0cm

Cena detaliczna: 78,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...