Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ministrant przez cały rok 2018

Ministrant przez cały rok 2018

9,00

 

To publikacja niezbędna dla każdego ministranta. Łączy elementarz posługi przy ołtarzu z bardzo praktycznym, specjalnie dla ministranta opracowanym kalendarzem.

W ramy kalendarza na rok 2018 wpisano elementy liturgiczne: sigla czytań biblijnych, uroczystości, święta i wspomnienia obowiązkowe oraz kolor dnia. Najważniejsze informacje dotyczące ministranckiej posługi ubogacone są sympatycznymi, barwnymi ilustracjami. W atrakcyjny sposób zaprezentowano szaty i księgi liturgiczne. Ponadto każdy miesiąc poprzedzony jest krótkimi charakterystykami poszczególnych okresów roku liturgicznego lub tekstami litanii właściwych dla nabożeństw majowych i czerwcowych. Są tu teksty modlitw za zmarłych i kilku wybranych kolęd, a także tajemnice różańca i stacje drogi krzyżowej oraz comiesięczne rubryki do zaznaczania uczestnictwa w Eucharystii i ministranckich zbiórkach. Publikacja ma kieszonkowy format, ale jest w niej sporo miejsca na osobiste notatki.

Odbiorcy:
- opiekunowie grup ministranckich
- ministranci i kandydaci przygotowujący się do posługi przy ołtarzu
- wszyscy, którzy chcą świadomie przeżywać wydarzenia liturgiczne na przestrzeni całego roku 2018

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- zawiera treści konieczne dla ministrantów i przydatne dla wszystkich chrześcijan
- ma przyjazną i zachęcającą do częstego otwierania szatę graficzną
- dzięki praktycznemu formatowi można zawsze mieć ją przy sobie.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-797-1922-8

Liczba stron: 160

Format: 9.6x14.2

Cena detaliczna: 9,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...