Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pierwszy błysk Tajemnice hitlerowskiej broni jądrowej

Leszek Adamczewski

Pierwszy błysk Tajemnice hitlerowskiej broni jądrowej

6.4

(26 ocen) wspólnie z

34,90

 

Leszek Adamczewski, dziennikarz i pisarz od lat specjalizujący się w tajemnicach drugiej wojny światowej, w PIERWSZYM BŁYSKU idzie tropem niemieckich prac nad bronią jądrową, próbując znaleźć obecność takich działań także na ziemiach polskich.

Czy Trzecia Rzesza w ostatnich tygodniach II wojny światowej dysponowała bronią jądrową?
…W 1990 roku ujawniono, że jesienią 1944 roku amerykański fizyk ostrzegł doradców prezydenta USA, by Franklinowi Rooseveltowi wyperswadować podróż do Londynu, miasta które Niemcy w każdej chwili mogą zaatakować bombą atomową…

Mieszkańcy Rugii w październiku 1944 roku i Turyngii w marcu 1945 widzieli potężne eksplozje. Czy były to próby wybuchów jądrowych?
…4 marca 1945 roku oficerowie SS ostrzegli Cläre Werner, że „dzisiaj stanie się coś, czego jeszcze na świecie nie było”. Stojącą na wieży zamku Wachsenburg panią Werner najpierw oślepił błysk światła, jakby tysiąca błyskawic…

Czy na Pomorzu Zachodnim pozostały ślady prowadzonych przez Niemców w czasie wojny prac badawczych nad bombą atomową?
…niedaleko podszczecińskiego Goleniowa w województwie zachodniopomorskim odkryto żelbetową obudowę, która pozwala domniemywać, że przygotowywano się lub wręcz podjęto próbę uruchomienia reaktora jądrowego…

Replika
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-767-4246-5

Liczba stron: 264

Format: 19.5x15.0

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...