Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rozdroża Z klas(yk)ą w łóżku

Augusta Docher

Rozdroża Z klas(yk)ą w łóżku

7.3

(163 ocen) wspólnie z

19,95

 

Rozdroża To pierwsza polska seria fanfiction, oparta na klasyce romansu, czyli „Dziwnych losach Jane Eyre” Charlotte Brontë.

Po stracie przyjaciółki, Jane Eye marzy o tym, by rozpocząć nowe życie. W tym celu wyjeżdża z Nowego Jorku, by przenieść się do angielskiego majątku Thornfield Hall, gdzie czas się zatrzymał. Jane zajmuje się tam córką właściciela dworu – Edwarda Fairfaxa Rochestera. Dość szybko przyjazna Jane zyskuje sympatie małej Adelki, jednocześnie budząc irytację i podziw jej ojca.

Mimo początków, które nie należały do najłatwiejszych między Jane i Edwardem budzą się gorące uczucia…
Jednak czy ta historia ma szansę na szczęśliwe zakończenie?

To ponadczasowa opowieść w nowej odsłonie. Opowiada o tym, jak samotność łączy pozornie różnych od siebie ludzi, a szaleństwo zmieszane z pożądaniem prowadzi do tragedii.


"Czytałam już wiele książek Augusty, ale ta jest zupełnie inna. Naprawdę klasyczna, jak zapowiada tytuł, ale ma w sobie to coś, co powinien mieć dobry romans. Według mnie ta pozycja, udowadnia, że Docher doskonale radzi sobie z każdym tematem. Polecam gorąco!"

Małgorzata Falkowska, autorka książki „Ilias”

"Coraz mniej osób sięga po klasykę. A szkoda, bo na kartach tych powieści ukryte są niesamowite historie. Augusta Docher postawiła przed sobą trudne zadanie – postanowiła ją odczarować. I udało się jej to bardzo dobrze!
"Rozdroża. Z klas(yk)ą w łóżku” to pierwszy tom cyklu, który pokochają czytelniczki ceniące połączenie współczesnego pióra z niepowtarzalnym klimatem tamtej epoki. Polecam!"

Joanna Wolf, nieprzeszkadzajterazczytam.blogspot.com

Editio
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-5856-0

Liczba stron: 376

Cena detaliczna: 39,90 zł

Zapowiedź książki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...