Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Smartfonowy zawrót głowy. Foto i wideo w wersji smart

Jacek Bonecki

Smartfonowy zawrót głowy. Foto i wideo w wersji smart

5.2

(9 ocen) wspólnie z

39,90

Świat fotografii przeżywał wiele rewolucji, ale jeszcze żadna z nich nie miała takiej skali.

Sztuka, która jeszcze nie tak dawno była dostępna tylko dla ograniczonego grona specjalistów trafiła pod strzechy. Stała się zjawiskiem masowym. Do tej pory po aparat sięgały tylko osoby, które chciały fotografować - teraz każdy otrzymał go w zestawie z telefonem komórkowym Smartfony coraz bardziej zbliżają się jakością do tradycyjnych aparatów, a dzięki swej wielofunkcyjności tworzą zupełnie nowy obszar rozwoju.

Jacek Bonecki ̶ niekwestionowany autorytet w dziedzinie fotografii, który nie boi się żadnych nowości. Od lat przygląda się ewolucji trendów związanych z robieniem zdjęć telefonami komórkowymi i na tym polu jest najlepszym specjalistą w Polsce. Jako jeden z pierwszych na stałe włączył smartfon do swojego zestawu fotograficznego, na każdym kroku udowadniając, że w tym niepozornym, mieszczącym się w kieszeni urządzeniu tkwi ogromny potencjał. Nie tylko wydał pierwszą książkę w pełni ilustrowaną zdjęciami ze smartfona, ale również zaprezentował swoje prace w postaci wielkoformatowych wydruków. W tej książce autor przekłada sztukę fotografowania na realia „komórkowe”, a teorię omawia na przykładach wyjątkowych zdjęć wykonanych w trakcie podróży od Bałtyku po Filipiny.

Edipresse Polska
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-20

ISBN: 978-83-794-5293-4

Liczba stron: 320

Edipresse Polska

Format: 135x215mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...