Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Św.Ojciec Pio Mój kierownik duchowy Niezwykłe świadectwo pierwszego duchowego syna świętego Stygmatyka

Emanuele Brunatto

Św.Ojciec Pio Mój kierownik duchowy Niezwykłe świadectwo pierwszego duchowego syna świętego Stygmatyka

7.3

(3 oceny) wspólnie z

29,90

 

Niezwykłe świadectwo pierwszego duchowego syna świętego Stygmatyka

Emanuele Brunatto jest kimś bardzo szczególnym w życiu Ojca Pio. Trafił do San Giovanni Rotondo na początku lat 20-tych XX wieku jako przestępca uciekający przed wymiarem sprawiedliwości. Spotkanie z zakonnikiem noszącym na swym ciele znamiona męki Chrystusa odmieniło go całkowicie.

Emanuele Brunatto został pierwszym duchowym podopiecznym Ojca Pio. Zamieszkał w skromnej chacie niedaleko klasztoru, a potem przez trzy lata mieszkał w klasztorze, tuż obok Ojca Pio, z którym codziennie spotykał się przy ołtarzu, w jego celi, refektarzu, klasztornym ogrodzie, w konfesjonale. Był świadkiem niesamowitych zjawisk, cudów, uzdrowień, wielkich nawróceń, ale również dramatów.

Kiedy Ojcu Pio zakazano odprawiania publicznych Eucharystii, Emanuele jako jedyny służył mu do Mszy w klasztornej kaplicy. Wtedy też podjął się po raz pierwszy wielkiego dzieła obrony Ojca Pio przed oszczerstwami i prześladowcami. To naznaczyło całe jego późniejsze życie i dzięki temu wielu nazywało go najwierniejszym przyjacielem Ojca Pio, którego nigdy nie przestał wspierać i którego bronił do końca swego życia – również w latach 60-tych, podczas drugiej fali prześladowań świętego Stygmatyka. Mimo że jego późniejsze życie toczyło się z daleka od San Giovanni Rotondo, także w sensie duchowym, to na zawsze zostało przeniknięte tym wszystkim, czego doświadczył i czego nauczył się, stojąc u boku Ojca Pio.

AA
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-786-4876-5

Liczba stron: 256

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...