Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Turcja Śladami świętego Pawła Przewodnik

Giovanni Uggeri

Turcja Śladami świętego Pawła Przewodnik

18,70

 

Książka G. Uggeriego, profesora topografii starożytnej z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, to niezwykły przewodnik archeologiczny polecany tym, którzy chcą – odkrywając wspaniałe krajobrazy Turcji – poznać heroiczny okres głoszenia Chrystusowego orędzia przez Pawła z Tarsu wspólnotom Anatolii. To właśnie tu, w Antiochii będącej antyczną metropolią, ci, którzy przyjęli Dobrą Nowinę, po raz pierwszy zostali nazwani chrześcijanami. Stąd też chrześcijaństwo zrobiło pierwsze kroki poza miejscem nauczania Jezusa. Przewodnik pozwala odnaleźć i głębiej zrozumieć kontekst środowiskowy, historyczny, kulturalny i religijny, w jakim działał Apostoł Narodów. Autor przedstawia jego portret, specyfikę przepowiadania oraz prowadzi szlakami jego podróży misyjnych. Opisom towarzyszą piękne fotografie zabytków, mapy, a także rysunki i plany kościołów czy założeń urbanistycznych starożytnych miast.
Autor tekstu: Giovanni Uggeri, profesor zwyczajny topografii starożytnej na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, badacz świata klasycznego, prowadził rozpoznania topograficzne i wykopaliska archeologiczne na Bliskim Wschodzie i we Włoszech. Znawca układów terytorialnych i infrastruktury, zwłaszcza dróg lądowych i wodnych okresu rzymskiego. Kieruje „Journal of Acient Topography”. Autor licznych rozpraw naukowych oraz książek, m.in. Paolo di Tarso: aspetti archeologici (2009).

Odbiorcy:
- czytelnicy zainteresowani bogatą historią i zabytkami starożytnej Anatolii (dziś Turcji), będącej jakby poszerzoną Ziemią Świętą, gdzie apostoł Paweł niósł wiarę chrześcijańską.

Jedność
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-766-0919-5

Tytuł oryginalny: Il Turchia sulle orme di Paolo

Liczba stron: 344

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...