Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wojna o pokój Baśnie, tom 11

Willingham

Wojna o pokój Baśnie, tom 11

7.9

(118 ocen) wspólnie z

52,50

 

Kolejny tom popularnej serii, która co roku zdobywa Nagrodę Eisnera i ma ich już dwanaście.
Zdaniem krytyków seria Baśnie dorównuje Gaimanowskiemu Sandmanowi.
Baśniogród i Cesarstwo stoją na krawędzi wojny totalnej. Baśniogród pragnie absolutnej wolności, Cesarstwo natomiast przestało nakłaniać zbuntowanych Baśniogrodzian do powrotu w Strony Rodzinne i zamierza zupełnie unicestwić Baśniogród. Wkrótce rozegra się ostateczna bitwa. Baśniowi herosi są wyjątkowo zdeterminowani i dobrze przygotowani technicznie. Adwersarz wraz z drewnianymi żołnierzami wkrótce poczują moc najnowszej technologii – stalowych pocisków i laserowo naprowadzanych bomb. Jednak władca, który podbił setkę różnych światów, grając nieczysto, trzyma w rękawie jeszcze niejedną niespodziankę, która może zaskoczyć mieszkańców Baśniogrodu.

Egmont
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-237-6155-6

Liczba stron: 192

Format: 34.6x12.8

Cena detaliczna: 70,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...